Реформа інтернатури: студенти проти нового наказу МОЗ

21.11.2019 16:13

Чи можлива європейська медицина в Україні? Відомство Зоряни Скалецької звинувачує у проблемах галузі "попередників"-саботажників та анонсує реформу системи вищої медичної освіти. Натомість студентська громада б’є на сполох через новий наказ МОЗ, що стосується інтернатури – його положення "сирі" й суперечливі, зазначають майбутні медики.

Студентське об’єднання вважає недоопрацьованою низку пунктів Наказу, зокрема це стосується зарахування до інтернатури. На думку студентів, результати ліцензійного інтегрованого іспиту не можуть бути об’єктивними, оскільки не показують у повному обсязі знань та вмінь потенційного інтерна.

Так, на прикладі останніх років цей іспит формується на основі іноземних тестів, суть яких не відповідає програмі навчання студентів та несумісна з реаліями забезпечення українських лікарень.

Крім того, наразі в законопроєкті МОЗ представлені вимоги, що унеможливлюють проходження студентами інтернатури в більшості наявних лікарняних установ у райцентрах, а подекуди й в обласних центрах. Насамперед це стосується фактичної відсутності у медзакладах переліченої у проєкті Наказу апаратури.

У багатьох районних лікарнях відсутнє передбачене проєктом Наказу обладнання

Тим самим, на думку студентів, буде штучно зменшено кількість місць для лікарів-інтернів на бажану спеціальність, що викликатиме брак місць для вступників.

Як зазначають представники громади у відкритому Листі до МОЗ, щоб компенсувати невідповідність між кількістю випускників та ставок лікарів-інтернів, міністерство може або виділити більше коштів для обладнання лікарень усім необхідним, що мало відповідає нинішнім фінансовим реаліям України, або спростити вимоги до лікувальних установ хоча б на вказані пункти, чого студенти першочергово вимагають.

Студенти також закликають очільників відомства розширити перелік спеціальностей для проходження інтернатури, звернути особливу увагу на  педіатричні напрями та розглянути питання про інтернатуру для спеціальності "Фармація".

Тож з огляду на низку проблемних моментів у проєкті документу, майбутні лікарі просять відтермінувати введення наказу МОЗ "Про затвердження Положення про інтернатуру", залишивши розподіл студентів 4, 5, 6 курсів на інтернатуру за Наказом МОЗ №367 від 25.12.97 з правом вільного вибору спеціальності. І переглянути зміст нового наказу до запровадження у 2023 році з поправками, внесеними студентською громадою.

Закликаємо громадськість і владу звернути увагу на вимоги студентів.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини