Разом нас багато: активісти Дніпра і Кривого Рогу спільно боротимуться з хабарниками та мародерами

"Досить нас грабувати!", "Красти народні гроші – мародерство": під такими лозунгами активісти чотирьох громадських організацій Дніпра і Кривого Рогу підписали меморандум про співпрацю. Чому саме Дніпро називають корупційною столицею України, та хто став "магнітом", який об'єднав навколо себе низку організацій – дивіться в ексклюзивному сюжеті Марії Гураль.

Зазначимо, що протягом останніх років Дніпро фігурує на новинних шпальтах як епіцентр корупційних скандалів.

Один із них стосується Аульської хлоропереливної станції, про яку "СтопКор" вже знімав резонансне розслідування. Стратегічне підприємство таки продали за заниженою вартістю приватним особам. За цим фактом зареєстроване кримінальне провадження, але, наскільки нам відомо, жодних дій у цьому напрямку не робиться.

Іншим резонансним інцидентом, що прогримів на всю країну, стала історія, пов'язана із топпосадовцем ДФС області Сергієм Пеньковим, який керував операцією викрадення місцевого підприємця. Нагадаємо, бізнесмена Кирила Суворова фактично утримували в полоні близько місяця та змушували переписати компанію, погрожуючи в'язницею, побиттям та навіть зґвалтуванням.

Всій Україні вже відоме й прізвище екссекретаря міської ради Дніпра – В'ячеслава Мішалова, завдяки оборудкам якого наближені до посадовця фірми викачали чималі суми з бюджету міста. Мільйонні підряди на ремонт для групи підприємств батька, кредитні афери з компанією колишньої дружини та "невидимі" котли для дніпровських школярів – лише маленькі фрагменти великого корупційного пазла.

Подібні приклади, на жаль, на Дніпропетровщині непоодинокі. Тож якщо боротись із корупціонерами окремо не виходить, необхідно об'єднувати зусилля.

Активісти вийшли з вимогами подолати корупцію та покарати винних

Ініціатором підписання меморандуму виступив Дніпровський відокремлений підрозділ "Стоп корупції". Підписанти спільно започаткували громадський рух "Дніпро без корупції", до якого також увійшли ГО "Рух "Вільна доля", ГО "Об'єднання свідомих активістів" та ГО "Спілка громадських організацій "Народна рада".

"Минув лише місяць, може півтора з того моменту, як ми відкрили цей підрозділ, і ми вже стали тією силою, тим магнітом, який наразі притягнув цілу низку громадських активістів. Це дасть нам змогу досягти разом кращого результату", – коментує координатор проєкту "Стоп корупції" Роман Бочкала.

"Ми стали магнітом, який притягнув вже цілу низку громадських активістів", - координатор "Стоп корупції" Роман Бочкала

Головні цілі, заявлені в меморандумі, охоплюють:

⁃ забезпечення контролю за дотриманням чинного законодавства України, запобігання та протидію корупційним проявам в публічній і приватній сферах;
⁃ викривання корупційних схем та покаранням корупціонерів;
⁃ поновлення порушених внаслідок корупційних діянь прав, свобод чи інтересів фізичних і  юридичних осіб, інтересів держави;
⁃ сприяння та участь у розвитку антикорупційного руху на принципах партнерства, законності та здорової конкуренції всіх учасників;
⁃ обмін досвідом і знаннями, накопиченими у відповідних сферах діяльності, за допомогою участі у семінарах, конференціях, форумах та інших заходах;
⁃ участь у спільних розробках стандартів для професійного функціонування суб'єктів антикорупційного руху;
⁃ підвищення ролі недержавних суб'єктів у контролюванні влади.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини