Рано радів: Рада доброчесності забракувала кандидатуру скандального судді Чванкіна

05.06.2019 10:02

ВККСУ визнала його таким, що відповідає займаній посаді, а от Рада доброчесності вважає не гідним статусу судді. Там забракували кандидатуру голови Київського районного суду Одеси судді Чванкіна, який пройшов переатестацію у ВККСУ попри протест громадських активістів та численні порушення в його діяльності. Про це стало відомо журналістці "СтопКору" Асі Шевченко. 

Тепер у ВККСУ призначать нове засідання, на якому співбесіду з одіозним суддею проведуть всі 15 членів комісії, а на три, як минулого разу. Розгляд справи відбудеться 14 червня.

Додамо, що ВККСУ винесла позитивне рішення щодо кандидатури Чванкіна на засіданні 31 травня. Цього дня перед будівлею ВККСУ низка громадських організацій проводила акцію протесту та передала корупційне досьє членам комісії. Журналісти хотіли поспілкуватись із Сергієм Чванкіним, утім, для того, щоб він без зайвої уваги оминув пресу, будівлю навіть "замінували".

Під час співбесіди Чванкін плутався у словах, своїх машинах та переплутав дочку з дружиною.

Зазначимо, у ході розслідування журналісти "СтопКору" з'ясували, що голова Київського райсуду Чванкін є людиною колишнього очільника ЦВК Сергія Ківалова. У заплутаній справі фігурує також ім'я Аднана Ківана – забудовника, що створив елітний ЖК "Оазис", житлом в якому за дивним збігом нібито володіє теща-вчителька пана Чванкіна – Олена Голубєва.

Варто згадати, що племінниця Сергія Ківалова – дружина Сергія Чванкіна. А про зв'язок з Аднаном Ківаном сам екс-голова ЦВК навіть заявляв на камеру.

За зверненням "СтопКору" Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало повну перевірку декларацій Сергія Чванкіна за останні чотири роки. Всі факти, які були зібрані в ході розслідування, журналісти також передали до НАЗК.

Окрім того, за фактом перешкоджання журналістській діяльності представників "СтопКору" під час зйомок в Одесі було відкрите кримінальне провадження за статтею 171.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини