Рахункова палата переглянула кошторис НБУ та виявила там мільйонні оборудки – подробиці

12.11.2019 17:26

У жовтні 2019 року Рахункова палата України здійснила перевірку виконання кошторису адміністративних витрат і зобов’язань НБУ з перерахунку коштів у держбюджет України за 2018 рік. Було виявлено немалу кількість порушень, найгучніші з яких сьогодні голова НБУ Яків Смолій та його заступник Рожкова намагаються приховати та "зам’яти". Однак на знак попередження був оприлюднений акт перевірки Рахункової палати. Зазначені там суми вражають. Ми виділили лише одну частину висновків, з якої можна судити про роботу Національного банку.

Зокрема, було виявлено, що в НБУ створили недержавний пенсійний фонд, в який у 2018 році було спрямовано 40 мільйонів гривень з Державного бюджету.

"НБУ – єдиний державний орган в Україні, який створив недержавний пенсійний фонд, що також є єдиним у системі управління органів державної влади і спрямовує державні кошти до власного корпоративного недержавного пенсійного фонду. У такий спосіб майже 40 млн гривень були спрямовані на забезпечення діяльності КНПФ НБУ та відрахування на пенсійні рахунки його учасників", – зазначили в Рахунковій палаті та додали, що це створює нерівні умови серед працівників органів державної влади, а отже, "потребує внесення змін до законодавства в частині врегулювання питання діяльності з недержавних пенсійних фондів".

Про інші сумнівні оборудки НБУ та висновки Рахункової палати читайте в наступних матеріалах "СтопКору".

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини