Рада прийняла законопроєкт, який посилює захист безробітних та роботодавців на час карантину 

У Верховній раді України народні депутати прийняли законопроєкт №3486, який пропонує посилити захист безробітних, працівників і роботодавців на час карантину. За відповідний закон проголосувало 287 нардепів.

karantin
Фото: УП

Про це пише РБК-Україна.

Закон пропонує надавати допомогу по частковому безробіттю всім підприємствам, у тому числі і великим.

До другого читання у документі уточнили, що мова йде не тільки про карантин, встановлений урядом у зв'язку з коронавірусом, а й про інших карантини.

У законі прописані терміни, в які роботодавці повідомляють центру зайнятості про заплановане масове вивільнення працівників - не пізніше ніж за два місяці до звільнення і не пізніше ніж за 30 календарних днів до звільнення у разі, якщо це держслужбовці. Також конкретизуються підстави для отримання підприємствами допомоги по частковому безробіттю через зупинку виробництва.

Особам, звільненим з військової служби після участі в проведенні АТО/ООС без умови встановлення інвалідності, надаватимуть ваучери.

Крім того, головам сімейних фермерських господарств дозволили платити ЄСВ за себе і за членів сімейного фермерського господарства.

Відповідно до закону, Фонд соцзахисту інвалідів може використовувати кошти, які надійшли до державного бюджету від сплати санкцій та пені, для надання роботодавцям компенсацій.

Як повідомляв ‘СтопКор” раніше, спікер Верховної ради України повідомив, що у парламенті досі продовжуються дискусії щодо підвищення зарплати вчителям.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини