«Пиз..ти зелених»: що відомо про скандальний закон №3658, за який проголосували нардепи

22.07.2020 09:00

Грандіозний «розпил» на відновлюваній енергетиці: хто вирішив «роздерибанити» всю енергосферу? До рук журналістів потрапило листування нардепів Геруса й Жупаніна – його медійники зафіксували під час засідання парламенту. «Слуги народу» прямим текстом домовилися «пиз...ти зелених», йдеться про інвесторів та виробників альтернативної енергетики.

Колега Геруса та Жупаніна за фракцією Олександр Качура вважає таку комунікацію парламентарів неприпустимою. Він припускає, що їхнє листування могло бути фейковим, однак не виключає й справжності оприлюднених повідомлень.

Натомість інший «слуга народу» Олексій Жмеренецький не сумнівається: листування є підробкою, адже Герус його вже спростував. Нардеп назвав формулювання «пиз...ти зелених» «моделлю, що обговорюється».

Своєю чергою, Анна Скороход з фракції «За майбутнє» наполягає: народні обранці мають відстоювати інтереси громадян, а не «приватних кишень».

Зауважимо, українська держава заборгувала виробникам «зеленої» енергії цілих 14 мільярдів гривень. Однак замість розрахунку нардепи вирішили ще й суттєво знизити «зелені» тарифи. Через це більшість підприємств ризикують збанкрутувати, а тисячі працівників – опинитися на вулиці.

zeleniy tarif protest
Протест "зелених" інвесторів під ВРУ Фото: СтопКор

«В нас є дуже велика підозра, що все це робиться для того, щоб змусити інвесторів, малий та середній бізнес продавати свої станції за безцінь», – коментує голова Української асоціації відновлюваної енергетики Олександр Козакевич.

Підприємці вже звернулися до Зеленського з проханням захистити інвесторів, які повірили державі та вклали в альтернативну енергетику 10 млрд євро, та не дати знищити галузь.

Як стало відомо, 21 липня Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт №3658, підтримавши також правку №1203, через яку під стіни парламенту вийшли сотні інвесторів та активістів.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини


X