Питання політв’язнів обговорять на саміті “Кримської платформи”

На саміті "Кримської платформи", який має відбутися в серпні цього року, серед іншого обговорять питання політв’язнів. "Кримська платформа" покликана стати майданчиком, на якому будуть обговорюватися питання деокупації Криму.

Crym
Фото: censor.net

Про це повідомила перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, передає "UA.NEWS" з посиланням на "Радіо Свобода".

"Важливою складовою «Кримської платформи» стане питання кримських політв’язнів. Росія з 2014 року цинічно переслідує громадян України в Криму з політичних мотивів. І ми неодноразово могли переконатися, що публічність рятує тих, кого вже кинули за грати за надуманими причинами. Після розголосу їх там не катують і не вбивають. Публічність цих кейсів також діє превентивно, не дозволяючи Росії заарештовувати тисячі людей. В рамках «Кримської платформи» ми організовуємо заходи, щоб про кримських політв’язнів знало якомога більше людей за кордоном", – зазначила Джапарова.

Раніше парламентська асамблея ОБСЄ прийняла термінову резолюцію України, яка засуджує окупацію Криму і окремих територій Донецької і Луганської областей. Документ також засуджує спроби Росії, всупереч міжнародному праву, заблокувати Керченську протоку і Азовське море.

Міністерство закордонних справ України зірвало чергову спробу Росії легалізувати окупацію Криму. За запитом відомства з веб-ресурсів Міжурядової океанографічної комісії було вилучено згадку про організовану Росією конференції "Моря Росії" в Севастополі.

У Раді Європи стурбовані ситуацією, що склалася з правами людини в окупованому Росією Криму.

Нагадаємо, голова МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Росія намагається зірвати відкриття “Кримської платформи”.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, Угорщина буде отримувати російський газ в обхід України.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини