П’ятьох слідчих та прокурора місцевої прокуратури на Луганщині судитимуть за незаконне затримання

30.09.2020 15:53

Офісом Генерального прокурора до суду скеровано обвинувальний акт стосовно п’ятьох слідчих поліції та прокурора місцевої прокуратури за фактом незаконного затримання осіб (ч. 1 ст. 371 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що група слідчих одного з райвідділів поліції в Луганській області під час розслідування у кримінальному провадженні за фактом зайняття гральним бізнесом затримали вісьмох осіб за підозрою у вчиненні цього злочину та помістили їх до ізолятора тимчасового тримання. Серед затриманих було 7 жінок, одна з яких вагітна.

Такими діями правоохоронці порушили норми Кримінального процесуального кодексу України, який передбачає, що уповноважена особа має право затримати підозрюваного у вчиненні злочину без ухвали суду лише якщо за нього передбачене покарання у виді позбавлення волі. Водночас за зайняття гральним бізнесом передбачене покарання виключно у виді штрафу, відтак правоохоронці не мали правових підстав для затримання і своїми діями грубо порушили право на свободу підозрюваних.

Крім того, встановлено причетність до цього злочину прокурора однієї з місцевих прокуратур Луганської області. Виконуючи функції процесуального керівника у кримінальному провадженні, він надав слідчим незаконну вказівку на затримання осіб.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими територіального управління ДБР, розташованого у м. Краматорськ.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини