Путін доручив Газпрому не зупиняти транзит газу через Україну

Президент РФ Путін вважає, що російська сторона нікого не повинна ставити у скрутне становище в питаннях транзиту газу. Включаючи Україну. Він попросив міністра енергетики Миколу Шульгінова взяти на контроль виконання зобов'язань щодо поставок газу в Європу через територію України.

President Putin
Президент РФ Володимир Путін Фото: TASS

"Треба повністю дотримуватися контрактних зобов'язань з транзиту, прокачування нашого газу через територію України, через ГТС України. По-перше, не треба нікого ставити у скрутне становище, включаючи Україну, незважаючи на всі моменти, пов'язані з російсько-українськими відносинами на сьогоднішній день", - заявив Путін на нараді з енергетики., передає "РИА Новости".

Він також попросив міністра енергетики Миколу Шульгінова взяти на контроль виконання зобов'язань з постачання газу в Європу через територію України.

"Я прошу вас як міністра енергетики взяти ці питання на особистий контроль і забезпечити виконання "Газпромом" всіх своїх контрактних зобов'язань щодо транзиту російського газу через територію України в Європу... Потрібно повністю дотримуватися контрактних зобов'язань з транзиту, прокачування нашого газу через територію України, через ГТС України. По-перше, не треба нікого ставити в скрутне становище, включно з Україною, незважаючи на всі моменти, пов'язані з російсько-українськими відносинами на сьогоднішній день. А по-друге, не потрібно підривати довіру до "Газпрому" як до абсолютно надійного партнера в усіх відношеннях", - зазначив президент РФ.

Нагадаємо, що раніше ціна на газ сягнула рекордних 1100 доларів за тисячу кубометрів. Міністри енергетики країн ЄС звинуватили російський "Газпром" у створенні штучного дефіциту, який і викликав зростання ціни.

Також уряд заявив, що попри історичний максимум, ціни на газ взимку для українців залишаться незмінними.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини