Пухнастий, але не білий: хутровий бізнес на Київщині загрожує масштабною екокатастрофою

03.12.2018 13:28

Хутровий бізнес споконвіку був завжди вигідним заняттям. Однак насправді він далеко не такий білий і пухнастий, як може здатися на перший погляд. Справа не лише у масовому вбивстві тварин. За етичною стороною питання стоїть масштабна екологічна проблема.

Знімальна група «СтопКору» відвідала село Велика Каратуль, що на Київщині. Звідси до столиці усього 100 кілометрів. Та умови, в яких тут живуть, далекі від європейських: «Як вечір, то чим хоч дихай бери», - стверджує місцева мешканка. Жителі села підозрюють, що тутешня звіроферма працює із порушеннями і приховує справжню кількість гризунів. Тому люди звернулися до «СтопКору», аби журналісти допомогли з’ясувати правду.

Отже, підприємство запустили ще шість років тому. І це – запевняють місцеві – поступово позначилося і на якості води, і на повітрі. Неприємного запаху тутешня вода ще не має, але псуватися точно почала – кажуть місцеві. І для пиття змушені купувати бутильовану воду.

А щодо якості повітря – за офіційними висновками експертів Інституту громадського здоров'я ім. Марзєєва, у повітрі перевищено вміст метилмеркаптану. Це газ, який небезпечний при вдиханні, ковтанні, попаданні на шкіру.

Детальніше про це – у власному розслідуванні «Стоп Корупції»:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини