Приватизовані Карпати: нафтогазову компанію звинувачують у протиправному заволодінні курортними землями

22.04.2020 10:02

Українські Карпати – недоторкане багатство держави. Поєднання мальовничих краєвидів з унікальними природними умовами свого часу зробили карпатські гірськолижні курорти популярними серед туристів. Однак, як виявили наші колеги-розслідувачі, належать ці землі зовсім не місцевій громаді. Кому влада розпродує гірські землі? Та в якому стані зараз перебуває туристична інфраструктура? Дивіться в сюжеті.

Знімальна група «Схем» відвідала український гірськолижний курорт Славське. За радянської епохи тут проводили міжнародні спортивні змагання та побудували єдину в Україні сертифіковану за світовими стандартами гірськолижну трасу.

Проте вже у перші роки Незалежності України кількість туристів зменшилася в десятки разів, а інфраструктуру практично занедбали. А коли нарешті знайшовся інвестор, готовий відродити курорт і звести тут сучасний гірськолижний комплекс, будівництво загальмувалося через гучні корупційні скандали.

Фото: скрін

Як з’ясували журналісти, територія, на якій катаються лижники, належала об’єднаній територіальній громаді. Але коли з’явився великий покупець, ділянки раптово почали роздавати в приватні руки фізичним особам — нібито для ведення сільського господарства. А селяни, своєю чергою, наступного ж дня перепродали землі новоствореній компанії.

Керівник готелю «Захар Беркут» звинувачує у нечесній конкуренції ПАТ «Концерн Галнафтогаз». Нібито саме в інтересах цієї компанії Славська сільська рада передала землі приватникам. Ба більше, частина цих людей були працівниками «Галнафтогазу» або так чи інакше пов’язані з підприємством.

Утім, у департаменті корпоративних комунікацій «OKKO Group», до складу якої входить концерн, на запит медійників відповіли сухо та лаконічно: мовляв, холдинг планує інвестувати в туристично-відпочинкову інфраструктуру Cлавської ОТГ та працює в межах чинного законодавства.

Фото: скрін

Та місцеві підприємці впевнені в іншому та наголошують: у Славському все зав’язано на кумівстві. Місцевий голова не приховує своєї зацікавленості у приході великого інвестора. А громаді курортного селища наразі залишається лише сподіватися на сніжну зиму на землях, які більше їй не належать.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини