Роман Бочкала
Роман Бочкала Координатор ГО "Стоп корупції", журналіст

Припиніть викручувати руки: столичні кав’ярні потерпають від тиску з боку Держгеокадастру

02.06.2021 12:42

Перевірки чи рекет? У столиці швондери з кадастру за скаргою маловідомої ГО масово «кошмарять» місцевих підприємців. Під пильне око чиновників потрапляють не «Велюри» й конвертаційні центри, а кав’ярні на 10 столиків.

Artboard 1
Ілюстрація: СтопКор

Люблю бігати вранці. Якщо у мене пробіжка в парку Партизанської слави — заїжджаю на сніданок до Cafe Drive на Харківському масиві. Тут суперове healthy-food меню. Веганські м'ясо, кето-дієтичні приколи, смузі всілякі. Просто кайф і рай для любителів здорового способу життя.

Kafe2
Фото: Роман Бочкала, Facebook

"Сюрприз" від Держгеокадастру

І не було межі моєму подиву, коли вчора сюди прийшли перевіряльники з Держгеокадастру. Немає жодних питань у СЕС, Держпродспоживслужби, податкової тощо. Але є у кадастру. І відразу до багатьох кафе. На предмет відповідності розташування будівель земельним ділянкам, на яких ці споруди зведені. Про це я вже потім дізнався. І на мій погляд, це вже занадто. Тому і вирішив написати.

Ці нещасні кав’ярні ледве зводять кінці з кінцями. Ті, що не добив ковід, намагаються здійнятися на ноги. І саме до них тепер йде кадастр. Топ-топ ніжками. Тук-тук... Покажіть-но документики. А поміряймо ще кути будівлі...

Kafe1
Фото: Роман Бочкала, Facebook

Ще раз. Ми зараз говоримо не про об'єкти підвищеної складності та небезпеки. Не про «Велюри» та конвертаційні центри. А про кав’ярні на десять столиків. Так дякуйте Богу, що вони взагалі працюють! Платять податки та забезпечують зайнятість населення. Ні, роздягнімо їх до нитки й відправмо на біржу!

А чого це раптом вони на перевірку вийшли?

А ось вам і відповідь – надійшла скарга. Від громадської організації-ноунейма «Рейдер стоп». Ця ГО зареєстрована в Дніпрі. У Києві діяльності не веде.

А скринька відчиняється дуже просто. Голова київського кадастру Денис Гончар раніше працював у Дніпрі. Нескладно здогадатися, що, мабуть, користувався послугами цієї кишенькової організації. Торована схема. Формальна підстава у вигляді фейкової заяви — і вперед!

До речі, на перевірці були присутні аж 4 інспектори. І провели там близько семи годин. Тобто майже весь робочий день. У них – вся столиця у віданні. Але кадастрівці знаходять у своєму щільному графіку сім годин часу для дуже сумнівного інспектування.

Kafe3
Фото: Роман Бочкала, Facebook

Кинули клич – виявилося, що багато кав’ярень скаржаться на надумані перевірки кадастру. Схема одна: бусурмани-швондери налітають цілою зграєю по 4-6 інспекторів. І відразу ж викликають поліцію. Наганяють жаху.

Поліція за підсумком розводить руками та їде, оскільки порушення громадського порядку немає. Але на підприємців, мабуть, це повинно діяти страхітливо. Прошу жертв подібних нальотів писати на пошту «СтопКору» та мені в особисті повідомлення. Будемо виробляти форми та методи колективного захисту. «Стоп корупції» не дозволить вас «обілечувати»!

Kafe4
Фото: Роман Бочкала, Facebook

Хочу звернутися до керівництва Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Потрібно негайно припинити цю порочну практику. Так ви не заробите ані слави, ані грошей. Лише поховаєте довіру та вдарите по іміджу влади.

Закінчуйте з ногайськими набігами! Якщо у когось є порушення, ваше завдання – не «закошмарити», а допомогти підприємцю усунути проблемні моменти. Змінюйте філософію та ставлення до людей.

Вимагаю публічних вибачень тим суб'єктам малого та середнього бізнесу, які були змушені втрачати власний час, нерви та сили на розбірки з вашими підлеглими. Замість того, щоб обслуговувати клієнтів, наляканих цими масками-шоу, їм довелося викликати юристів і адвокатів.

Не забувайте, для чого створювався ваш орган центральної виконавчої влади. Та не перетворюйтеся на чергову непотрібну інспекцію. У вас вистачає завдань за призначенням. Зосередьтеся на них і припиніть викручувати підприємцям руки!

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини