Прозорість та контроль за використанням коштів міжнародних донорів в рамках проекту “Люди до людей” – у ГО “Стоп корупції” висловили свою позицію

13.06.2019 14:24

12 червня у столиці відбулась прес-конференція, на якій презентували ініціативу створення нового проекту "Люди до людей". Про це повідомила журналіст "СтопКору" Наталя Дігтяр.

Ініціатором заходу виступила президент ГО "Конгрес жінок світу" Тетяна Щербак.

До участі також були запрошені координатор ГО "Стоп корупції" Роман Бочкала разом із керівником правозахисного сектору Ігорем Бондарчуком та засновницею благодійного фонду "Разом" Людмилою Русаліною, голова громадської спілки "Міжнародна Асоціація "Євростратегія" Леонід Ігнатьєв, голова благодійного фонду "Мистецька ініціатива" Ігор Корж, голова громадської спілки "Рада Соціального Інвестування" Сергій Суднік, довірена особа ГО "Громадський рух "Соціальна єдність" Євген Охріменко.

За словами Тетяни Щербак, проект покликаний відновити інфраструктуру на захоплених українських територіях за допомогою залучених від міжнародних донорів коштів.

"Як зазначив президент Зеленський, мир на Донбасі інтегрується через відновлення територій і повернення людей, спираючись на світові практики врегулювання наслідків військових конфліктів, запроваджуючи та залучаючи інноваційні інформаційні технології. Ми хочемо ініціювати та закликати розглянути проект, який може бути названий "Люди до людей". Це єдиний міжнародний фонд, який працюватиме задля відновлення територій України", – наголосила вона.

Як зазначила засновниця благодійного фонду "Разом" Людмила Русаліна, відновленню інфраструктури має передувати зупинення воєнних дій на Донбасі.

"Існує багато міжнародних організацій-донорів, які готові виділяти кошти на розбудову інфраструктури та соціальної сфери на Донбасі, але перше, що потрібно зробити – це зупинити вогонь. Щоб люди поверталися, вони мають розуміти, що вони повертаються у безпечну країну – туди, де розбудовується інфраструктура, де будуть всі умови для їхнього нормального існування. А це лікарні, школи, дитячі садочки, дороги тощо", – наголосила вона.

ГО "Стоп корупції" готова взяти на себе контроль за корупційними ризиками, які можливі там, де відбувається акумуляція коштів. Про це заявив координатор правозахисного сектору організації Ігор Бондарчук.

"З нашого боку ми можемо гарантувати контроль за тими корупційними ризиками, які можливі в цій ситуації, адже платформа буде акумулювати певні кошти донорів. За словами учасників прес-конференції, ініціатива передбачає онлайн-транслювання перерахунків, спостереження за виконаними роботами та відкритість для громадян, однак на платформі будуть кошти й ми маємо запобігти виведенню цих грошей за різними схемами або нав'язуванню кимось (можливо, державою, правоохоронними органами або іншими чиновниками)", – наголосив він.

Правозахисник також акцентував увагу на важливості створення та реалізації проекту.

"Я вважаю, що платформа – це позитивне явище, яке потрібно розвивати, вдосконалювати, розбудовувати. Потрібно допомагати людям, якщо на це ще є добро від міжнародних донорів і донорських організацій, а також бізнесу. Обов'язково цим потрібно скористатись і допомагати державі рухатися далі в напрямку розвитку", – підкреслив Бондарчук.

Раніше ми писали: “Час міняти фокус уваги з руйнування до творення”, – Роман Бочкала про нову ініціативу заснування проекту “Люди до людей”.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини