Прожитковий мінімум планують різко підвищити

04.12.2020 16:39

В Україні хочуть впровадити нову методологію розрахунку прожиткового мінімуму та прив'язати його до середньої зарплати за рік. Про це повідомляє "OBOZREVATEL" з посиланням на сайт ВРУ.

Hryvni
Фото: УНН

Відповідний законопроект №3515 нардепи внесли у порядок денний пленарного засідання парламенту 4 грудня. Документ ініціювала голова парламентського Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, нардепка від "Слуги народу" Галина Третьякова спільно з групою народних обранців.

Так, у законопроекті пропонується змінити визначення прожиткового мінімуму, встановивши, що "це прийнятний рівень витрат, який дозволяє підтримувати достатній рівень життя людини, притаманний суспільству". Визначатися розмір прожиткового мінімуму буде у розрахунку на одну особу.

Зазначимо, що в жовтні 2020 року середня зарплата в Україні склала понад 12 тис. грн. Одразу після ухвалення документу прожитковий мінімум повинен бути не менш ніж 40% середньої зарплати, а потім щорічно зростати і в 2031 році досягнути 50% зарплати. Тобто зараз прожитковий мінімум має становити приблизно 4,8 тис. грн.

Унаслідок перерахунку прожиткового мінімуму, відповідно, зростуть прив'язані до нього виплати — пенсії, аліменти і декретні, допомога з безробіття та інші соцвиплати.

Водночас у документі вказано, що якщо фактичний розмір прожиткового мінімуму протягом трьох місяців перевищує більш ніж на 10% розмір затвердженого прожиткового мінімуму, Кабінет міністрів має розглянути питання про підвищення розміру прожиткового мінімуму.

Крім того, уряду доручили до 2025 року створити орган виконавчої влади, який систематично досліджуватиме витрати домогосподарств, та затвердити методологію формування прожиткового мінімуму, розрахунок якої базуватиметься на фактичних витратах домогосподарств.

Також, прожитковий мінімум давно хочуть підвищити до фактичного. У Верховній Раді України навіть зареєстрували кілька відповідних ініціатив. Але підвищення прожиткового мінімуму передбачає значні витрати з бюджету, яких зараз немає. Тому поки його підвищують поступово.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, нардепи повернули відповідальність за неправдиву інформацію у деклараціях.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини