Провінційний «Наполеон»: як депутат Вацак ховає королівські статки

20.05.2019 15:11

Кондитерська імперія Геннадія Вацака відома на лише у рідному Могильові-Подільському, але й по всій Україні. Як депутат Вінницької облради і, за сумісництвом, секретар комісії із запобігання корупції, обкрадає українців на мільйони гривень? Та яким чином провінційний підприємець за статками перегнав столичних бізнесменів? Дивіться у розслідуванні Асі Шевченко.

Могилів-Подільський – невеличке прикордонне містечко на Вінниччині, від Молдови його фактично відділяє лише Дністер. Саме тут – серце кондитерської імперії депутата обласної ради Геннадія Вацака. Щоправда, у депутатському кріслі наш герой з'являється значно рідше, ніж в кондитерському домі.

Згідно з офіційною статистикою, він є одним з прогульників-рекордсменів Вінницької облради і пропустив 94% усіх засідань. І це при тому, що депутат є секретарем постійної комісії з питань законності, боротьби з корупцією, люстрації, регламенту та депутатської діяльності. Виникає закономірне питання: хто ж фіксує засідання комісії, якщо відсутній секретар?

А тим часом бізнес цього «солодкого короля» вражає прибутками. В останній декларації – три земельні ділянки на майже 6 з половиною гектарів, 11 автівок, 3 коштовні годинники та грошові активи у понад 4 мільйони гривень. Ось тільки з документів за минулий рік кудись зникли два Maserati, які були у попередній декларації. Та, на диво, спорткари гріють боки під його офісом й донині.

А торік син депутата, Владислав, відіграв у Віннниці помпезне весілля на 180 гостей у найпрестижнішому ресторані міста – Мон Блан, святкування подій в якому коштує від 1000 гривень на одного гостя. Та й розважав гостей не абихто, а сама «супербілявка» Ольга Полякова, яка не співатиме про «шльопки» менше ніж за 30 000 євро.

Та не «шльопками» єдиними. Депутат-кондитер і у повсякденному житті полюбляє епатувати публіку. Наприклад, прийти на засідання облради в рожевій футболці і фіолетовому піджаку або сфотографуватись роздягненим по пояс на фоні тренажерів. Утім красиво жити не заборониш.

У 2018 році магнат з Вінниччини придбав декілька нових земельних ділянок – у селах Озаринці та Немія. Обидва майже на в'їзді до Могильова. Проте ділянки були призначені геть не під виготовлення желе чи крему. Адже у грудні Вацак започаткував нову компанію – будівельний альянс «Камелот». І землі, і компанію депутат вчасно не задекларував і прострочив на декілька місяців. За публічною кадастровою картою цільове призначення цих ділянок – увага – ведення особистого селянського господарства. Та насправді в Немії вже стоять споруди, які явно не призначені для посіву розсади.

Зазначимо, що жодних дозволів сільрада не видавала. Погодження Вацак міг отримати лише в департаменті будівництва, містобудування та архітектури області. Утім у Вінниці заступниця директора департаменту про завод навіть не чула.
2018 рік для пана Геннадія взагалі видався знаковим. Він закрив ФОП з власним ім'ям та відкрив товариство з обмеженою відповідальністю «Кондитерській дім Вацак». Щоправда, цієї зміни до декларації не вніс. За інсайдерською інформацією, весь капітал родини Вацаків був побудований не на кулінарному хисті, а на шахрайстві – члени родини утворювали ФОПи і закривали їх, щойно заробляли перші 5 млн гривень, що давало змогу платити на 15% менший ПДВ. Утім Державна фіскальна служба області вже розпочинає перевірку стосовно цього питання.

Всі ці обставини викликали чимало запитань до самого керівника концесії. Ось тільки зустрітися з Геннадієм Вацаком знімальній групі «СтопКору» так і не вдалось – ані в облраді, ані в його офісі. Але ми передали пану депутату наші координати і будемо чекати на зворотній зв'язок, щоб отримати відповіді на всі питання.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X