Проти ексочільника Служби зовнішньої розвідки Євдокимова відкрили кримінальну справу

10.07.2020 21:07

Ексголову Служби зовнішньої розвідки України Валерія Євдокимова підозрюють у неправдивих свідченнях? Відповідне кримінальне провадження за ч. 2 ст. 383 ККУ ініціювали у ДБР за ухвалою Печерського райсуду столиці 10 липня 2020 року. Підтверджуючі це документи потрапили в руки редакції "СтопКору".

evdokimov
Ілюстрація: СтопКор

Зауважимо, дана стаття стосується завідомо неправдивого повідомлення суду, прокурору, слідчому або органу досудового розслідування про вчинення злочину, поєднаного з обвинуваченням особи в тяжкому чи особливо тяжкому злочині або із штучним створенням доказів обвинувачення, а також вчиненого з корисливих мотивів.

Імовірно, йдеться про так звану «справу Семочка». Так, у листопаді минулого року Євдокимов повідомив Державне бюро розслідувань про нібито вчинені «невстановленими особами державних органів» злочини.

Зокрема, як заявив екс-очільник СЗРУ, процедура призначення Сергія Семочка першим заступником голови відомства була здійснена з порушеннями закону «Про Службу зовнішньої розвідки Украіни» - без подання від керівника Служби. Понад те, за його словами, позиція першого заступника взагалі була відсутня у штатному розписі СЗРУ.

12 квітня 2019 року генерал-майора Семочка С.А. було усунено з посади та переведено у розпорядження голови СЗРУ, а 3 вересня того ж року - звільнено з військової служби.

Фото: СтопКор

За період перебування на службі у СЗРУ Семочка було нараховане матеріальне забезпечення у розмірі 1,5 млн грн, з яких фактично виплачено 557 тис грн, а ще 978 тисяч були депоновані на рахунках органу.

Євдокимов звинуватив осіб, причетних до призначення Сергія Семочка, у зловживанні владою і службовій недбалості.

Своєю чергою, Сергій Семочко оскаржив у Верховному Суді наказ про свою відставку.

10 квітня у рамках цієї справи було оголошено про підозру колишньому голові СЗРУ та заступнику голови МЗС Єгору Божку. Однак Печерський райсуд відхилив клопотання слідчого про обрання останньому запобіжного заходу.

Тоді ж у ЗМІ з‘явилась інформація про те, що провадження проти Божка було інспіроване тодішнім очільником СЗРУ Євдокимовим за мотивами особистої неприязні.

Фото: СтопКор

Нагадаємо, 5 червня цього року Президент Володимир Зеленський звільнив Валерія Євдокимова з посади голови Служби зовнішньої розвідки та призначив на цю посаду Валерія Кондратюка.

Санкцією ч. 2 ст. 383 передбачено обмеження волі на строк від двох до п'яти років або позбавлення волі на той самий строк.

Юристи ГО «Стоп корупції» готують інформаційні запити до СЗРУ та ДБР, щоби достеменно спростувати або підтвердити отриману інформацію.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини