Протистояння контрабандистів: чому радіє Фірманюк та хто прибрав Альперіна?

28.11.2019 14:14

Орест Фірманюк, якого називають одним з найбільших контрабандистів країни, неочікувано дав відверте інтерв'ю, причому не одне. Він не лише розговорився, але й розкрив деякі схеми, заявляючи, що сам "не святий".

Орест Фірманюк Фото: УНН

Очевидно, що у Фірманюка є привід радіти, адже його конкурента по "вхідних воротах Одеси" Вадима Альперіна сам президент Володимир Зеленський визнав символом контрабанди й оголосив у розшук.

А все розпочалось із призначення новим очільником Одеської митниці Євгена Кодіса – колишнього керівника відділу митного аудиту ГУ ДФС у Києві. Кодіс "зайшов" з подачі Валерія Хорошковського, який, за словами Максима Нефьодова, консультує не його, а очільника АП Андрія Богдана.

Валерій Хорошковський

Кого консультує Хорошковський – не важливо, він порадив зробити пріоритетними інтереси Фірманюка, не рахуючись з інтересами Альперіна, за яким приглядав Ігор Калетник, пов'язаний спільними інтересами з Іллею Павлюком.

Сам Фірманюк у тих же інтерв’ю зазначав, наскільки добре Хорошковський розвивав митницю.

"Є люди, які багато чого знають, які мають позитивний досвід розвитку митниці, і не про мене йдеться. Той самий Хорошковський, Макаренко. При них, до речі, митниця була найбільш прозора", – каже Фірманюк.

За Альперіна взялось НАБУ. Калетник не зміг або не захотів використовувати зв’язки, щоб якось завадити через СБУ. Тоді начальником Управління служби в Одеській області був призначений Віталій Харченко – чоловік сестри Ігоря Калетника Олени. Сам Харченко у 2010-2014 роках очолював прокуратуру Печерського району Києва, проте був звільнений відповідно до закону про люстрацію.

Бізнесмен Вадим Альперін

Подейкують, він був чи не найбагатшим столичним прокурором. Він начебто володіє цілим автопарком коштовних автомобілів та живе з сім'єю в елітному будинку на вулиці Інститутській, 18. Вірогідно, представник "клану Калетників" Харченко отримав зазначене майно завдяки нетрудовим доходам.
Декого з його родичів люстрували раніше. Одразу після втечі Віктора Януковича члени "Правого сектора" піймали та прив'язали скотчем до стовпа керівника Чопської митниці Сергія Харченка – рідного брата столичного прокурора та змусили зізнатись, що він брав хабарі й потрапив на службу, завдяки родинним зв'язкам. У Віталія та Сергія Харченка є батько Микола Харченко, якому Калетник подарував депутатську квартиру.

Спочатку передбачалось, що Альперіну залишиться вхід через "Одеса центральна", яка знаходиться під колишнім в.о. начальника (він же перший заступник начальника) Одеської митниці Сергієм Мартиновим, якого ГО "Всеукраїнська народна рада протидії корупції" запідозрила в замітанні слідів під час його звільнення. За даними журналіста Євгена Плінського, Мартинов – один з тих, хто покриває одеських контрабандистів. Під його крилом вже пригрівся один із так званих "власівців" (люди колишнього очільника ДФС Олександра Власова) Вадим Гарлицький – монополіст з імпорту фруктів та овочів.

Однак знаковим моментом стало те, що людина Альперіна Сергій Тупальський – заступник начальника Київської митниці, призначений за протекцією ексголови ДФС Мирослава Продана і до того ж виконувач обов'язків керівника Одеської митниці до Мартинова, потрапив під пресинг НАБУ: учора в нього провели обшуки й затримали. Мартинов поки що продовжує очолювати департамент адміністрування митних платежів ДФС. Фірманюк збирався заходити через пост "Чорноморськ" (Фірманюк працює на терміналі "Бонд" цього поста), де його, за версією "Обозревателя", прикриває Кодіс.

Команда Калетника розгублена. Якщо не брати до уваги людей Павлюка та родича в СБУ Одеси, його людиною вважають Олександра Малька в Харківській області, який узгоджений з губернатором Олексієм Кучером і партнером Зе-команди в регіоні Вадимом Слюсаревим. Малька збирались просувати й далі.

Донедавна Калетник впливав на Ігоря Піковського на посаді голови енергомитниці, однак нещодавно Нефьодов завів туди Андрія Хом'яка. З відходом Піковського губиться ниточка до Анатолія Сербайла – начальника Департаменту митного контролю та оформлення.

Сербайло – людина асоціації далекобійників АсМАП (Леоніда Костюченка). Він прийшов на місце Сергія Сьомки, пов'язаного з Валерієм Сировацьким – за даними "СтопКору", улюбленим контрабандистом Калетника.

Через Піковського був контакт і з креатурою Мирослава Продана – директором департаменту організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії ДФС Василем Поїздом.

Загалом, Нефьодов може розслабитись та продовжувати пити Дом Периньйон – питання розв'язали без нього. Але це не точно. Альперін не має наміру здаватись та через адвоката Андрія Федура пообіцяв прийти до прокурора САП, що і зробив. Власне там же, 27 листопада, його одразу затримали прокурори НАБУ. Ми й надалі стежитимемо за цією гучною справою. Про розвиток подій читайте в наступних матеріалах "СтопКору".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини