Протеже Азарова і Пшонки завинив банкам понад мільярд гривень і вивів в офшори

26.08.2020 09:00

Космічні тарифи і паркінг на вкраденій у держави землі: правоохоронці зацікавились зведеним будівельною фірмою «Т.М.М.» у Києві ЖК «Сонячна Брама» і відкрили щодо неї кримінальне провадження. Понад те, фірма Миколи Толмачова у боргах – як у шовках: забудовник винен банкам понад мільярд гривень. Чому ж він не квапиться їх віддавати? З’ясовувала Марія Гураль.

Криза 2008 року доволі сильно зашкодила бізнесу, під удар потрапила й здавалося б потужна будівельна фірма «Т.М.М.». Однак з 2011 року і до Революції Гідності компанія – знову на вершині: зводить елітні ЖК і успішно співпрацює із впливовими високопосадовцями, щоправда, здебільшого регіоналами.

Саме ТОВ «Т.М.М.» збудувала найбільший в Києві хлібозавод «Кулиничі», що належить синові Миколи Азарова. Також компанія займалася реконструкцією Бессарабського кварталу в центрі столиці. І подейкують, що все це – завдяки налагодженим стосункам пана Толмачова з тодішнім генпрокурором Віктором Пшонкою, який володів квартирою в будинку, який теж звів «Т.М.М.». Та і це ще не фінал.

Одним із покровителів бізнесмена вважають Михайла Голицю, ексдепутата Київської міської ради та колишнього начальника Головного управління житлового забезпечення. Саме він нібито лобіював компанію «Т.М.М.».

Проте після 2014 року справи у фірми пішли гірше. І одразу три великих банки взялися стягувати борги за кредитами, які раніше надали компанії. Але вже було пізно, адже поговорюють, що кошти Толмачов вивів у свої ж офшори.

Найбільшу суму «Т.М.М.» заборгувала державному «Ощадбанку» – 619 мільйонів гривень.
Близько 400 мільйонів склав борг «Укрсоцбанку», таку ж суму від боржника вимагав і Перший український міжнародний банк.

Liga_Smihu7
Компанія завинила банкам понад мільярд Ілюстрація: СтопКор

Фінансів, щоб розрахуватися з кредиторами, у Толмачова, схоже, не було. Тож за позовами банків виконавча служба відібрала все майно фірми. Але навіть цього не вистачило. І це при тому, що, до прикладу, «Ощадбанк» погодився на реструктуризацію. Тобто суму кредиту суттєво зменшили, а залишки боргу погасили за рахунок нерухомості.

Серед майна, яке перейшло банку, виявились і 150 гектарів землі, які, як з'ясувалося, Толмачову не належать. На цих землях у селі Микуличі на Київщині ТОВ «Т.М.М.» мала звести грандіозний проєкт – місто-супутник Києва на 20 тисяч осіб. Основною вимогою для фірми стало будівництво навчального закладу. З часом споруда на пустирі й справді з'явилася, але ось добудовувати її не стали, так само як і не повернули отримані землі, які тепер опинились у власності банку.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини