Протести під управлінням поліції Київщини: слідчий Березинець покриває «мажора», який стріляв в людину (фото)

15 липня у столиці поруч із будівлею ГУ НП в Київській області активісти вийшли на протест через справу «мажора» Олександра Маковецького, який 17 травня у селі Хотянівка випустив 7 куль в людину.  Протестувальники вимагають від слідчого Березинця О. Ю. перекваліфікувати справу на статті 15 та 115 ККУ (замах на вбивство) та називати речі своїми іменами.

protest Makovetskiy
Фото: СтопКор
protest Makovetskiy
Фото: СтопКор

«Сьогодні ми приїхали до ГУ НП у Київській області через кримінальне провадження, яке перебуває у Вишгородському відділі поліції. Мова про кримінальне правопорушення, яке сталось у селі Хотянівка. Олександр Маковецький сім разів вистрілив із пістолета у людину, намагаючись її вбити. Відповідно було зареєстровано кримінальне провадження у Вишгороді, а управління поліції в Київській області тримало хід розслідування на контролі. Наразі слідчі дії тривають за статтею 296 КК України – це хуліганство. Слідчий у справі – Березинець О.Ю. Уявіть собі: людина зробила 7 пострілів, намагаючись вбити, а поліція реєструє це як хуліганство. Це мають бути  ч.2 ст.15 та ч.1 ст.115 ККУ (про спробу навмисного вбивства). Ми хочемо звернути увагу поліції на невірну кваліфікацію в рамках цього кримінального провадження та вимагаємо перекваліфікування статті», – наголосив правозахисник Антон Клітний.

protest Makovetskiy
Фото: СтопКор
protest Makovetskiy
Фото: СтопКор

За словами активістів, окрім очевидних фактів, є й інші підстави для перекваліфікації: рекомендації Верховного Суду України. Згідно з ними, в разі попереднього знайомства та конфлікту осіб, такі справи потрібно кваліфікувати саме як замах.

«Відповідно для цього є всі підстави – є рекомендації Верховного Суду, є постанови на випадок, якщо особи були знайомі чи в них був попередній конфлікт. Маковецький знав, що потерпілий приїде до Хотянівки, й там він чекав на нього з пістолетом. Людині пощастило, що вона залишилася живою», – додав правозахисник.

Нагадаємо, раніше в ексклюзивному інтерв’ю «СтопКору» потерпілий розповів про напад на нього сина співвласника мережі магазинів «Фокстрот» Олександра Маковецького.

Справу Олександра Маковецького кваліфікували як "хуліганство"
Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини