Сутички з «тітушками» на Київщині: вантажівки піщаних нелегалів з ТОВ «Собі» зруйнували дорогу (відео)

10.11.2020 15:03

Крадуть пісок та руйнують дороги – компанія «Собі» продовжує творити безлад у Києві та його околицях. Через це місцеві та правозахисники вийшли на акцію протесту. Проте на людей натравили так званих тітушок. Про це з села Погреби повідомили активісти ГО «Стоп корупції», які приїхали туди на підтримку місцевих жителів.

titushki
Фото: скріншот

«Зараз ми перебуваємо на Погребському шляху, де компанія «Собі» незаконно видобуває та складує пісок. Нагадаю, 2 роки тому жителі села Троєщина почали скаржитись на відсутність води у криницях та на те, що щонайменше сотня вантажівок на день розбиває їхню дорогу. Тоді на звернення активістів «Собі» відреагувало агресивно та надіслало «тітушок». При цьому поліція Броварського району хотіла арештовувати активістів, а не піщаних нелегалів. Тим часом «Собі» продовжує намив піску в Деснянському районі Києва. Складують його в селі Погреби, де призначення земельної ділянки – сільське господарство. Влада не реагує, дороги надалі руйнуються. Вивозиться пісок. Сьогодні тут зібрались жителі села Троєщина, активісти ГО «Нова столиця», ГО «Стоп корупції» та представники «Української асоціації видобувачів піску», – розповідають протестувальники.

pisok Sobi
Фото: СтопКор
pisok Sobi
Фото: СтопКор

Активісти також додали, що сподіваються на реакцію влади та правоохоронних органів, які мають стояти на боці представників українського суспільства, а не захищати інтереси піщаних нелегалів.

На місці події стались сутички – молодики, які представляють інтереси компанії, відтісняли учасників акції протесту проти нелегального бізнесу.

Зазначимо, видобування піску є неймовірно прибутковим бізнесом. А якщо займатися ним незаконно, то рентабельність зростає в рази.

ТОВ «СОБІ» також займається видобуванням піску на Десні, проте в межах двох родовищ – Деснянське-нижнє та Деснянське-верхнє, що розташовані у Броварському та Вишгородському районах (площі родовищ становлять 57 і 58 га). Варто додати, що дозволи на користування надрами були надані у 2011 році та дійсні до 2027 року.

Засновниками ТОВ «СОБІ» є Сергій Надєєв та Анатолій Шалоплут. Перший був помічником двох нардепів – Віталія Хомутинніка у 5-6 скликаннях і Сергія Соболєва з БЮТ у 6 скликанні. Шалоплут був помічником Василя Горбаля (самовисуванець) у 4 скликанні, а також директором ТОВ «Інвес», яка відома зведенням багатоповерхівки в Маріїнському парку біля Верховної Ради.

У Єдиному реєстрі є дві кримінальні справи проти ТОВ «СОБІ» щодо незаконного видобування піску.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини