“Просвітництво, гуртування та обговорення – завдання громадського сектору в антикорупційній площині”, – Людмила Русаліна

Автор: Людмила Русаліна, Засновниця благодійного фонду "Разом"

За даними опитування 75 іноземних інвесторів, проведеного спільно Європейською Бізнес Асоціацією, Dragon Capital та Центром економічної стратегії у квітні 2019 року, четвертий рік поспіль основними перешкодами для виходу на український ринок є поширена корупція, недовіра до судової системи в Україні та монополізація ринків і узурпування влади олігархами.

І дійсно, якщо від запланованого виходу на український ринок до відкриття першого магазину IKEA пройшло 13 років, то низка компаній так і не з’явилась в Україні взагалі.

Але важливішим є вплив рівня корупції на внутрішню економіку та гальмування розвитку українського бізнесу. І тут ми бачимо з одного боку відсутність вагомих результатів заявлених антикорупційних реформ. З іншого – зростання громадської активності в цьому напрямку. Що не може не тішити.

Так я і стала одним з ініціаторів створення осередків «Стоп корупції» в Черкаській області. Я почала співпрацювати з ГО «Стоп корупції», коли виникли деякі питання, пов’язані з небезпекою рейдерської атаки та загрозою від силових структур. І дійсно побачила, що ця громадська організація ефективна, чесна, націлена на підтримку.

Завданнями громадського сектору в антикорупційній площині сьогодні залишаються:

- гуртування людей заради спільних дій з подолання корупційних ситуацій — підтримка дії одне одного, влаштування спільними зусиллями акцій,
- публічне обговорення проявів корупції, організація подання скарг, залучення медіа,
- просвітництво: самоосвіта та навчання, навчання друзів, знайомих, дітей, родичів, підприємців і вчителів — всіх, до кого можете доступитися, щоб упереджувати корупційні ризики.

Результатами цих зусиль буде формування певної культури антикорупційної поведінки кожного та зниження толерантності суспільства до корупції загалом.

А держава, зі свого боку, має створити умови для існування суспільства без корупції. Для цього не достатньо налагодити роботу спеціальних антикорупційних органів — суд, комітет тощо. Необхідно запровадити дієві механізми виведення в легальну площину тих сегментів економіки, які зараз знаходяться в тіні, створити сприятливі умови для розвитку малого та середнього бізнесу через зниження податкового навантаження та спрощення податкової звітності, забезпечити прозорий контроль вартості енергоносіїв для населення, ініціювати суттєве підняття заробітних плат, пенсій та соціальних виплат шляхом збільшення надходжень податків до бюджету внаслідок детінізації економіки тощо.

Саме спільними зусиллями громадського сектору та держави ми разом зможемо звільнити Україну від тотальної корупції.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини