Прокурора – до відповіді: під прокуратурою Харківщини провели пікет через темні справи відомства

28.01.2019 18:51

Підіграють рейдерам і відкривають кримінальні справи проти громадських активістів? Учасники антикорупційного рейду ГО "Стоп корупції" провели акцію під стінами прокуратури Харківської області. Висловили протест керівництву відомства через імовірні зв'язки із захопниками легального аграрного бізнесу у регіоні та вимагали дотримуватись у службі законів і порядку. Учасників рейду прийняв заступник головного прокурора області. 

Зазначимо, що вранці на Харківщині стартував антикорупційний рейд. Участь у якому взяли представники регіональних осередків ГО "Стоп корупції".

Ініціатори заходу навідались до СБУ та прокуратури Харківської області через скандал навколо захоплення низки агропідприємств у Первомайську та імовірну причетність до справ керівників правоохоронних відомств.

"26 листопада п.р. з 11:00 до 12:20, біля входу в будинок Харківської ОДА представники (активісти та знімальна група) ГО "Стоп Корупції" спільно з постраждалими від рейдерів селянами та фермерами провели масову акцію, націлену на привернення уваги влади області до незаконних дій рейдерів. Учасники стояли з плакатами, через гучномовець висловлювали свої вимоги та побажання, а також біля входу в ОДА вручили заступнику голови ОДА колективний лист-звернення з вимогами до губернатора зупинити рейдерство. Відповідно до законодавства, перед початком акції було підготовлено "повідомлення про масову акцію" та вручено представникам поліції.

Зазначимо, що грудні 2018 року під керівництвом голови СБУ та очільника прокуратури області відкрили кримінальне провадження на учасників мирної акції під Харківською обласною держадміністрацією, які вимагали звернути владу увагу на поширене у Первомайському районі області рейдерство щодо фермерів та простих селян. Під кримінальне переслідування потрапили громадські активісти й журналісти ГО "Стоп Корупції", селяни-пайовики та фермери, вирощений врожай та землю яких незаконно захоплюють рейдери на користь ТОВ "СГП "Добрий господар".

"Фактично для залякування активістів та прикриття рейдерів очільник СБУ Харківської області Носач ініціював відкриття кримінального провадження № 42018220000001528 проти учасників зазначеної акції 26 листопада за ст. 293 ККУ (групове порушення громадського порядку) за підписом свого "кишенькового" прокурора. А прокурор Данильченко отримав цю справу для розслідування слідчими СБУ, хоча це пряме порушення ст. 216 КПК, а ст. 293 – підслідність виключно поліції", – нагадують у юридичному департаменті ГО "Стоп корупції".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X