Прокурор Ясь використовує методи часів Януковича у боротьбі з активістами

03.02.2020 16:41

Прокуратура міста Києва розпочне перевірку професійних дій керівника прокуратури Голосіївського району Артема Яся, який прикриває діяльність піщаних нелегалів. Про це повідомили працівники ГО «Стоп корупції», які 3 лютого провели акцію під Голосіївським районним судом, щоб довести протиправність дій поліції та прокуратури, які склали на них адмінпротоколи задля перешкоджання акції під прокуратурою Голосіївського району.

 

Фото: СтопКор

 

Варто зазначити, що пан прокурор явно зловживає свої службовим становищем, оскільки буквально змушував представників поліції без жодних підстав складати адмінпротоколи на представників громадськості, які проводили мирну акцію, попередньо узгоджену з КМДА та правоохоронцями.

Спочатку активісти спробували потрапити на прийом до пана Яся у Київській місцевій прокуратурі №1, щоб поцікавитись розвитком справи. Втім, він не схотів спілкуватися з представниками громадськості та ЗМІ, а зйомку взагалі заборонив. На особистому прийомі він не дав відповідей на поставленні запитання активісту організації.

 

Активісти намагалися потрапити на прийом до Артема Яся
Фото: СтопКор

 

Далі представники організації вирушили до Голосіївського районного суду, де мало відбутися слухання у справі несправедливо складених адмінпротоколів на активістів 31 січня.

«Ми проводимо свою попереджувальну акцію перед судом, де будуть розглядатися надумані справи по адмінправопорушеннях. Ситуація склалася 31 січня в місцевій прокуратурі №1, де очільником є Артем Ясь. Вже не один рік спільно іншими організаціями ми боремось з піщаними нелегалами. Ці люди незаконно розкрадають надра України, не сплачують податки, зневажають закони держави. Ми викликали поліцію, фіксували намиви піску. Є ряд відкритих кримінальних проваджень, але вони не рухаються, справи не розглядаються, активістів не допитують як свідків. Спадає  на думку, що є люди, зацікавлені в цьому піщаному браконьєрстві, бо мають свій інтерес. Ми намагалися мирно привернути увагу до цих правопорушень. Але, на жаль, нас не почули. Очільники прокуратури викликали поліцію та нацькували поліцейських на активістів, як за часів Януковича. Також звинуватили їх в «захопленні прокуратури». Ми попередили КМДА, поліцію, всі документи були оформлені», – зазначає активіст.

Втім, у суді теж чекав «сюрприз». Слухання справ стосовно активістів не відбулося, оскільки туди ще не передали протоколи.

«Вони вважають, що правопорушення не відбулося? Ми не розуміємо, чому матеріалів досі немає в суді, адже вказана сьогоднішня дата. В самих адміністративних протоколах не вказано жодної необхідної інформації – ні місця правопорушення, ні свідків, ні матеріалів про саме правопорушення. Я думаю, ці протоколи поховають у райвідділах, бо вони складені хтозна-як», – додав координатор правозахисного відділу Антон Клітний.

 

Фото: СтопКор

 

Крім того, представники громадських організацій поспілкувалися із заступником прокурора міста Києва, якому передали матеріали у справі та пояснили ситуацію із Голосіївською прокуратурою. Пан Максим Бака запевнив, що у структурі займуться ситуацією.

Нагадаємо, 31 січня у Києві нібито захопили прокуратуру Голосіївського району. Щоправда, це відбулося у фантазії очільника відомства Артема Яся. Замість того, щоб відреагувати на мирну акцію протесту та вислухати вимоги громадських активістів, борців із піщаними браконьєрами, прокурор району викликав поліцію. А потім звинуватив учасників мирного протесту у хуліганстві.

За розвитком справи слідкуйте в наступних матеріалах «СтопКору»

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X