Прокуратура вимагає повернути Києву 17 гектарів на Видубичах: там орудують піщані нелегали

Київська місцева прокуратура №7 у суді вимагає повернути територіальній громаді міста Києва земельну ділянку площею близько 17 га та вартістю понад 651 млн грн, яка розташована у Голосіївському районі м. Києва. Про це відомство повідомляє на своїй сторінці у фейсбуці.

Vydubychi
Місце незаконного видобутку на Видубичах у Києві. Фото: Київська місцева прокуратура

«Вказана земля віднесена до земель водного фонду та належить територіальній громаді столиці на праві комунальної власності.

Разом з тим, установлено, що земельна ділянка незаконно використовується суб’єктом господарювання, у тому числі для намиву (видобутку) піску. При цьому будь-яких рішень про відведення у користування земельної ділянки Київська міська рада не приймала», — ідеться у публікації на сторінці Київської міської прокуратури.

Київська місцева прокуратура №7
звернулась до Господарського суду міста Києва із позовом про повернення земельної ділянки належному власнику – Київській міській раді.

Vydubychi2
Піщані нелегали незаконно використовують 17 гектарів громади Києва. Фото: Київська місцева прокуратура

Крім того, за вказаними фактами триває досудове розслідування з метою притягнення винних осіб до відповідальності.

На вказаній земельній ділянці на вулиці Промисловій, 4 роками орудує фірма «Мостобуд». Підприємці роками незаконно видобувають та складують пісок. Своїми діями вони завдали колосальних збитків довкіллю та громаді Києва.

Так звані тітушки, які охороняють «точку», за час діяльності об’єкту неодноразово погрожували та навіть нападали на громадських активістів та журналістів.

Один з останніх епізодів — щоб зірвати демонтаж нелегального паркану представниками КП «Київблагоустрій», під огорожу підігнали машину, підпалили її та підклали в салон вибухівку, яка могла здетонувати будь-якої миті та обірвати чиєсь життя.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини