Прокуратура Луганської області встановлює осіб, які постраждали від злочинів під час збройного конфлікту на Сході України

21.05.2020 17:56

У прокуратурі Луганської області запроваджено реєстр потерпілих фізичних та юридичних осіб від злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту на тимчасово окупованій території або пов’язаних зі збройною агресією Російської Федерації проти України.

Це надасть змогу громадянам отримати відповідний процесуальний статус потерпілого, встановити розмір заподіяних збитків та звернутися до суду для їх подальшого відшкодування.

Веденням реєстру займається управління нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, прокуратури Луганської області. Звертаємо увагу, що відповідно до діючого законодавства забезпечується нерозголошення персональних даних.

На цей час до реєстру за вже зареєстрованими кримінальними провадженнями внесено інформацію про понад 4200 потерпілих внаслідок кримінальних правопорушень, пов’язаних зі збройною агресією Російської Федерації проти України. Переважно це артилерійські обстріли, злочини проти власності, незаконне позбавлення волі людей тощо.

Загальна сума заподіяних збитків громадянам за зареєстрованими кримінальними провадженнями становить близько 1 млрд грн.

Громадяни, яким спричинено шкоду від обстрілів, чиє майно знищено, пошкоджено або захоплено, можуть звернутись до прокуратури Луганської області за адресою: 93408, м. Сєвєродонецьк, вулиця Богдана Ліщини, 27. Також звернення можна надіслати на електронну поштову адресу: [email protected] або звернутися за телефоном: (06452) 4-13-50.

Звернутися до прокуратури можуть як жителі підконтрольної органам державної влади території Луганської області, так і тимчасово окупованої її частини.

Прес-служба прокуратури Луганської області

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X