Прокуратура АР Крим зацікавилась діяльністю фірми з оточення «Ліги сміху» на анексованій території

Клуб веселих та винахідливих у дії: СБУ під проводом одного з засновників розважального шоу «Ліга сміху» Івана Баканова всупереч КПК України почала провадження проти покупців нерухомості, що раніше належала компанії «Т.М.М.». Співвласницею цієї фірми-забудовника є дружина редактора «Ліги сміху». Збіг чи нова реальність? Розбиралась Марія Гураль.

Зауважимо, саме «Ліга Сміху» стала джерелом нових та корисних зв'язків з високопосадовцями для власника компанії «Т.М.М.» Миколи Толмачова.

Взяти хоча б Наума Барулю – продюсера того ж розважального шоу. До речі, так само як і Толмачов, він володіє бізнесом в Криму. Його донька Ірина Борзова – народний депутат від «Слуги народу». А серед його близьких друзів – такі поважні персони, як Сергій Шефир, директор та засновник студії «Квартал 95», а тепер – перший помічник Президента України Володимира Зеленського.

Liga_Smihu10
Співвласниця і фіндиректорка "Т.М.М." – Лариса Чивуріна (праворуч) Фото: СтопКор

І схоже, що тепер компанія «Т.М.М.» почуває себе абсолютно впевнено, адже, попри всі скандали довкола неї та її керівництва, ніхто досі не покараний. Повертати борги банкам фірма також не збирається. Ба більше, пан Толмачов заявляє, що жодних заборгованостей не має, при чому не хоче віддавати він і приміщення, які продали цілком законно.

У той час, коли сам бізнесмен особливо не напружується, постраждалим компаніям врегулювати ситуацію з нерухомістю доволі складно, оскільки на контакт з ними Толмачов не йде.

Нові власники будівель вимушені відстоювати свої законні права в судах, проте усі чудово розуміють, що здебільшого це складний та довготривалий процес. Таким же шляхом пішов і «Альфа банк», куди борги підприємства перейшли від «Укрсоцбанку». Попри те, що на користь банку для погашення кредитів було реалізовано майно фірми, «Т.М.М.» все ще винна банку понад 260 мільйонів гривень.

Нам, звісно, дуже хотілось почути й позицію СБУ з приводу відкриття провадження та так званого фактора «Ліги Сміху». Команда «СтопКору» подала офіційне звернення, проте відповідь ми не отримали й досі, адже з нею просто затягують.

Liga_Smihu9
Прокуратура відкрила кримінальне провадження Фото: скріншот

А ось з прокуратурою Автономної республіки Крим справи зовсім інші. Правозахисники ГО «Стоп корупції» подали до установи звернення, де виклали всі зібрані факти щодо діяльності Толмачова на анексованій території, в результаті чого прокуратура відкрила кримінальне провадження.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини