Продавати не можна здавати: у Кабміні розповіли, що робити селянам із землею після реформи

03.10.2019 15:25

Якщо раніше селяни могли отримати 4 тисячі гривень на рік, здаючи в оренду 2 га землі, то тепер ця цифра може зрости вдвічі після земельної реформи. Про це в інтерв’ю "СтопКору" розповів заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з питань агрополітики Тарас Висоцький, який по суті виконує обов’язки міністра агрополітики. 

"Я б рекомендував селянам не продавати землі, а здавати їх в оренду, адже вартість цього ресурсу буде зростати. Якщо за 2 га ви отримували 4 тисячі грн, то після земельної реформи зможете отримувати вже 8 тисяч грн.", – наголосив він.

В той же час, на думку Висоцького, найкращий варіант для людей – це вирощувати культури та започатковувати власний бізнес.

"Ризикнувши іноді, маєте можливість відкрити свою справу, а вирощуючи на 2-х га врожай, зможете зробити капітал. Якщо немає можливості вести бізнес, то можна здавати в оренду. Можна також цю землю використати в банку як заставу для того ж підприємництва", – наголосив чиновник і додав, що не радив би людям продавати землю.

Він також зазначив, що в основі земельної реформи – перехід в онлайн-режим всього документообігу. Для людей, в яких немає доступу до інтернету, актуальною залишиться паперова форма.

Висоцький виділив кілька головних цілей земельної реформи:

  • Скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. "Люди зможуть ухвалювати рішення самостійно стосовно того, що робити зі своєю власністю".
  • Поява здорової конкуренції. "Щоб землю нормально оцінювали".
  • Стимуляція економічного розвитку.
  • Прозорі відносини між українцем та Держгеокадастром.
  • Перехід в онлайн-режим.
Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини