Призначити не можна звільнити: кому вигідна руйнація аграрних держпідприємств?

08.10.2019 11:00

ДП «Грозинське» на Житомирщині вже фігурувало у розслідуваннях «СтопКору»: понад пів року підприємство перебуває у підвішеному стані через відсутність легітимного керівника. Кому вигідне безвладдя і хаос у потужній аграрній компанії? Розслідувала Христина Кришиха.

Зауважимо, що в земельному банку держпідприємства – дві з половиною тисячі гектарів. ДП чесно сплачує податки, забезпечує роботою місцевих і в цілому допомагає регіону.

Як зазначає в.о. директора ДП «Грозинське» Костянтин Качусов, валовий дохід за минулий рік становив близько 7 мільйонів гривень, запланований на цей рік – більш ніж 8 мільйонів.

Але вже протягом пів року тут немає керівника. Оскільки попередньому виконувачу обов'язків директора, пану Качусову, з незрозумілих причин не продовжили контракт.

У земельному банку ДП - 2,5 тисячі гектарів

«Рішення міністерства про моє призначення передбачало термін на два місяці, через 2 місяці було видано нове рішення – про припинення повноважень, але не про звільнення. Відповідно я не був юридично звільнений, не був призначений інший керівник або в.о. Навіть якби я вважав себе звільненим, то незрозуміло – кому передавати справи», – розповідає пан Костянтин.

Саме через це на підприємстві безлад. У старого очільника немає прав, нового не призначили, проте Міністерство аграрної політики, вочевидь, не вбачає у цьому проблеми. І вже кілька місяців ігнорує запити «СтопКору» щодо коментарів з приводу ситуації.

Припускаємо, що певним співробітникам відомства просто вигідно тримати ДП обезголовленими. Адже незабаром в Україні запрацює ринок землі, якої тільки в цьому конкретному підприємстві, нагадаємо, аж дві з половиною тисячі гектарів.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини