“Приїхав на BMW Х5 і заявив, що він тут господар”, – агрорейдер з Коломийської міськради влаштував розбірки просто в полі (фото)

29.08.2019 18:13

"Я як хочу, так і говорю на своїй землі!", – таку гучну заяву зробив директор "Роздрібної торгово-закупівельної бази громадського харчування" Коломийської міської ради Володимир Шелембин в розмові з журналістами "СтопКору". Про це з місця події повідомила Наталія Дігтяр.

"Я як хочу, так і говорю на своїй землі!"

Чиновник прибув на захоплені території на автомобілі BMW Х5. Причиною присутності чоловіка став приїзд знімальної групи, яка викликала поліцію й повідомила про незаконну роботу сільськогосподарської техніки на землях, що належать Національній академії аграрних наук України.

Шелембин приїхав на поле на BMW Х5

"Рейдер в особі представника комунального підприємства Коломийської міської ради стверджує, що ці землі тепер у його власності. Навіть ігноруючи поліцію, яка прибула на місце скоєння злочину (через незаконне господарювання на полях), наказував робітникам працювати щосили та ні на хвилину не припиняти роботи, бо він туди вклав багато грошей", – розповіла журналістка.

Зазначимо, що лише після приїзду знімальної групи "Стоп корупції" в Коломию та втручання медійників у справу рейдерського захоплення земель НААН, Коломийською міською прокуратурою все ж таки було відкрито кримінальне провадження за фактом самоправства з боку керівництва комунального підприємства Коломийської міської ради за ст. 356 ККУ.

Після звернення журналістів прокуратура відкрила кримінальне провадження
Знімальна група приїхала в Коломию через захоплення земель НААН

Крім того, журналісти разом з правозахисниками надіслали інформаційний запит до Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області.

"На жаль, ми отримали відповідь, яка суперечить розслідуванням про передачу особливо цінних земель Коломийській міській раді, яка самовільно згодом передала їх комунальному підприємству у користування", – додала Дігтяр.

За її словами, поки представники НААН виборюють право на користування землею, рейдери збільшують кількість сільськогосподарської техніки. Щосили орють, обробляють добривом та засівають поля.

Правоохоронці опитали робітників

Як повідомлялось раніше, на території Коломийської міської ради ще з 1956 року НААН мала в постійному користуванні більше ніж 700 гектарів якісних меліорованих та особливо цінних земель державної власності. Однак 22 серпня 2019 року група осіб від народного депутата Володимира Тимофійчука із використанням сільськогосподарської техніки самовільно захопила земельні ділянки НААН та розпочала їхній обробіток для підготовки під посів сільськогосподарських культур. Попри намагання працівників наукової установи НААН зупинити рейдерське захоплення шляхом звернення до правоохоронних органів, місцева поліція, зволікаючи з прийняттям заяви про злочин, так і не відкрила кримінальне провадження.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини