Привіт, цензура? – на заході Вілкула у Дніпрі забороняли зйомку та не пускали журналістів

25.02.2019 16:19

У Дніпрі 23 лютого невідомі "особи спортивної статури" не пустили на захід, який проводився кандидатом у Президенти Олександром Вілкулом, журналіста та спостерігачів ОПОРИ, які зафільмували інцидент, – повідомляє журналіст Антон Мороз.

"Заяву слідчому Індустріального відділу поліції передано. Як слідчий встановлював, хто блокує вхід до ПК, можна побачити на відео. Зайшов і зник", – коментує він подію та додає відео.

Аналогічний інцидент того ж дня на тому ж заході у палаці культури "Металург" трапився й з Андрієм Кулішом:

А видання ОПОРА повідомляє про те, що, окрім недопущених, був ще й виведений з зали журналіст видання «Слава нації» Олег Черненко. За його словами, йому заборонили знімати захід, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, згідно зі статтею 11 Закону України «Про вибори Президента України», виборчий процес здійснюється на засадах публічності та відкритості. Стаття 13 Закону роз’яснює визначення публічності та відкритості виборчого процесу. Зокрема, частина 4 статті 13 говорить: «Засоби масової інформації зобов'язані об'єктивно висвітлювати хід виборчого процесу. Їхнім представникам гарантується безперешкодний доступ на всі публічні заходи, пов'язані з виборами».

Також зазначимо, що відповідно до частини 1 статті 171 Кримінального кодексу України умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів може загрожувати обмеженням волі на строк до трьох років.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини