Приватний підрядник хоче друкувати паспорти українцям

17.12.2019 10:00

Зе-команда пропагує «цифрову Україну» як один з ключових пріоритетів України. Діджиталізацію слуги народу оголосили мало не панацеєю – від черг, корупції та бюрократії. Та хто зрештою зароблятиме на цьому надважливому напрямку? Розслідувала Христина Кришиха.

Ще пів року тому міністр цифрової трансформації України Михайло Федорів назвав вирішення проблеми цифрової ідентифікації українців одним з пріоритетних напрямів на 2019 рік.

А оскільки цей масштабний проєкт потребує чималих грошей, свою допомогу у виготовленні id-карток досить швидко запропонувала група українських компаній INDUSTRIAL INNOVATION GROUP.

Проте з'ясувалось, що ці картки насправді вже давно й успішно друкуються державним підприємством «Поліграфкомбінат Україна».

Картки, наявні сьогодні в обігу, є придатними для отримання цифрового підпису

Як розповів начальник Державного центру персоналізації документів Олексій Занкевич, з самого початку ця картка містить захищений контейнер для запису ЕЦП, тобто це електронний цифровий підпис. Ба більше, з огляду на те, що ця картка має флеш-пам'ять, передбачено перезапис електронного цифрового підпису 5 разів, як обумовлено законодавством.

Та з презентації стає зрозуміло, що ці функції плавно можуть перейти від державного підприємства у приватні руки – а саме до загадкової INDUSTRIAL INNOVATION GROUP.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини