Приватизація “ПриватБанку” незаконна – рішення суду

18.04.2019 13:44

Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів щодо націоналізації ПриватБанку. 

Про це йдеться на офіційному сайті суду, пише "Українська правда".

Суд визнав протиправним і скасував рішення про виведення неплатоспроможного "ПриватБанку" з ринку за участю держави.
"Суд ... визнав протиправними рішення відповідачів, наслідком яких стала націоналізація ПАТ "КБ "ПриватБанк", та визнав нечинним з моменту укладення договір купівлі-продажу державою акцій банку", – йдеться у повідомленні.

На думку суддів, процедура виведення "ПриватБанку" з ринку порушувала норми чинного законодавства.

"Підставами для ухвалення такого рішення були, зокрема, недоведеність відповідачами наявності визначених законом підстав для віднесення ПАТ "КБ "ПриватБанк" до категорії неплатоспроможних, внаслідок чого надалі було ініційовано процедуру його націоналізації та власне порушення процедури націоналізації банку, порядок якої регламентований на законодавчому рівні", – повідомила прес-служба суду.

"Таким чином, процедура націоналізації ПАТ "КБ "ПриватБанк" була визнана судом безпідставною та такою, що здійснена з численними порушеннями чинного на той момент законодавства, наслідком чого стало неправомірне втручання держави у право акціонерів Банку, зокрема позивача, мирно володіти належним майном, що є порушенням як вимог національного законодавства, зокрема Конституції України й положень міжнародних стандартів у цій сфері", – йдеться у повідомленні.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини