Президент запропонував ліквідувати ОАСК та утворити інший

14.04.2021 17:53

Президент Зеленський запропонував Верховній Раді ліквідувати Окружний адмінсуд Києва та утворити Київський міський окружний адміністративний суд. Про це йдеться у президентських законопроєктах №5369 та №5370, які з'явилися на сайті парламенту, передає "ASPI".

OASK
Фото: rfe

У законопроєкті №5369 зазначається - "Ліквідувати Окружний адміністративний суд міста Києва. Утворити Київський міський окружний адміністративний суд із місцезнаходженням у місті Києві". У проєкті закону зазначено, що ОАКС припиняє здійснення правосуддя. До початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом. ОАСК невідкладно, протягом 10 робочих днів, передає судові справи, які перебувають у його володінні, до Київського окружного адміністративного суду. З початку роботи КМОАС Київський окружний адмінсуд невідкладно передає справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, до КМОАС.

У пояснювальній записці йдеться, що проєкт закону розробили у зв'язку з "необхідністю забезпечення доступності правосуддя, права громадян на розгляд їх справ незалежним і безстороннім судом та підвищення рівня довіри до судової гілки влади". Також нагадується, що 30 липня 2020 року на сайті президента з’явилась петиція про ліквідацію ОАСК, яку підтримали понад 25 тисяч громадян.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, у Києві продовжили карантин до 30 квітня.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини