Президент вирішив розвивати українське кіно

Президент України Зеленський у День українського кіно своїм указом поставив уряду низку завдань щодо розвитку українського кінематографу.

Zelenskij podpisal
Президент України Володимир Зеленський Фото: Reuters

Уряд має прискорити розробку законопроєкту про Загальнодержавну програму розвитку національної кіноіндустрії та подати його на розгляд Верховної Ради, передає пресслужба Офісу президента.

Передбачене активізоване надання державної підтримки кінематографії — згідно із законом "Про державну підтримку кінематографії в Україні".

Кабінет міністрів повинен урегулювати питання стосовно звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання робіт і послуг іноземним суб’єктам кінематографії при виробництві ними фільмів на території України.

Мова йде надання їм державної підтримки у формі держсубсидії для повернення частини здійснених при виробництві фільмів кваліфікованих витрат.

Має активізуватися міжнародна співпраця з метою закріплення на світовому кіноринку іміджу України як держави з висококонкурентною індустрією кінематографії.

За значний особистий внесок у розвиток кіномистецтва, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність орденом "За заслуги" ІІІ ступеня нагороджено 17 діячів кіномистецтва. Чотирьох акторок відзначено орденом княгині Ольги ІІІ ступеня. Троє діячів кіно отримали медаль "За працю і звитягу".

Одній особі присвоєно почесне звання "Народний артист України", чотирьом — "Заслужений артист України". Дев’ять осіб отримали звання "Заслужений діяч мистецтв України", п’ять — "Заслужений працівник культури України".

Крім того, функції з формування та реалізації державної політики у сфері кінематографії мають бути консолідовані в єдиному центральному органі виконавчої влади.

Уряд також має забезпечити ефективне управління державними підприємствами, які провадять діяльність у сфері кінематографії.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, президент виділив майже 4 млн на молодіжне кіно.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини