Президент США оголосив надзвичайну ситуацію у сфері нацбезпеки через Росію

15.04.2021 18:43

Президент США Джо Байден оголосив режим надзвичайної ситуації у сфері національної безпеки через підривну діяльність Росії в Америці та за кордоном. Відповідне звернення до Конгресу опубліковано на сайті Білого дому, передає "UA.NEWS".

Baiden
Фото: Reuters

У ньому Байден повідомляє Конгрес про те, що видав указ про оголошення режиму надзвичайної ситуації у національній безпеці через дії Росії проти зовнішньої політики і економіки США. Президент пояснив, що цими шкідливими діями Росії є:

  • втручання в американські вибори
  • кібератаки
  • транснаціональна корупція для впливу на іноземні уряди
  • переслідування російської опозиції та журналістів за кордоном
  • підрив безпеки в країнах, важливих для національної безпеки США
  • порушення міжнародного права, включаючи підрив суверенітету і цілісності інших держав

Нагадаємо, 15 квітня президент США Джо Байден підписав указ про введення пакету санкцій проти РФ. Вони передбачають зокрема удар по російському державному боргу і висилку дипломатів.

Заборона на роботу з борговими зобов’язаннями РФ означає, що Росія не зможе займати на зовнішньому ринку, і істотно обмежаться можливості брати в борг на внутрішньому ринку.

Також, у середині грудня стало відомо про російську кібератаку на системи комунікацій Мінфіну США та інших урядових установ, а також приватних компаній. У Штатах припустили, що кібершпигунство могло тривати кілька місяців. Хакери зламали програмне забезпечення SolarWinds компанії Microsoft. Це надало їм доступ до тисяч компаній і державних установ, які використовували її продукцію.

У січні спецслужби США офіційно назвали винними в масштабній кібератаці хакерів з Росії. РФ свою роль заперечує.

Сполучені Штати не обмежаться санкціями у відповідь на хакерську атаку РФ на урядові установи США і приватні компанії. Радник президента США Джейк Салліван обіцяє застосувати "повний набір інструментів".

Питання кібератаки через SolarWinds доручили заступниці радника з нацбезпеки Енн Нойбергер.

Також адміністрація президента США Джо Байдена може сформувати цільову групу для боротьби з масштабними кібератаками, "пов’язаними з Китаєм". У "Об’єднану координаційну групу" (UCG) повинні увійти ФБР, Агентство кібербезпеки і інфраструктурної безпеки (CISA) та інші.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, в НАТО підтримали антиросійські санкції США та звернулись до РФ.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини