Президент підписав закон, який повністю відновлює роботу НАЗК

25.12.2020 19:18

Президент Зеленський підписав закон Про запобігання корупції, який парламент ухвалив 15 грудня. Так, повністю відновлюються повноваження Національного антикорупційного бюро, які заблокував Конституційний суд. Про це інформує Офіс президента, передає "Радіо Свобода".

Zelenskij podpisal
Фото: Reuters

Закон "Про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" щодо відновлення інституційного механізму запобігання корупції" усуває законодавчі прогалини, що виникли у зв'язку з рішенням Конституційного суду України від 27 жовтня.

"Закон встановлює додаткові особливості здійснення повноважень НАЗК щодо суддів, суддів Конституційного суду України, спрямовані на забезпечення дотримання гарантій незалежності цих осіб. Такий підхід враховуватиме рішення КСУ від 27 жовтня та водночас дасть змогу зберегти ефективність і пропорційність інституційного механізму запобігання корупції", – заявили в Офісі президента.

Документ також передбачає відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд України визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за декларування недостовірної інформації. Так само суд скасував низку положень закону про запобігання корупції. КСУ пояснював, що антикорупційне законодавство створює передумови для неправомірного впливу на суд.

Рішення КСУ критично сприйняли на Заході, заявивши, що воно ставить під сумнів низку міжнародних зобов'язань України.

15 грудня Рада відновила повноцінну роботу Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

Як повідомляв "СтопКор" раніше, Арахамія розповів, коли Рада може прийняти закон про референдуми.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини