Президент доручив уряду невідкладно реставрувати костел і встановити новий орган

Президент Зеленський поставив уряду завдання забезпечити проведення реставрації у костелі Святого Миколая у Києві, який постраждав від пожежі у ніч на 4 вересня.

Kostel
Наслідки пожежі у костелі Святого Миколая у Києві Фото: ДСНС

"Прошу вжити невідкладних заходів щодо забезпечення проведення реставраційних робіт у пам’ятці архітектури національного значення — костелі Святого Миколая, що постраждав від пожежі, і встановлення там нового органа", — йдеться в листі Глави держави на ім'я Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, передає Офіс Президента.

Президент наголосив на необхідності до завершення вказаних робіт організувати концертну діяльність творчих колективів та окремих виконавців Національного будинку органної та камерної музики на інших сценічних майданчиках задля недопущення знищення відомого національного закладу культури.

Глава держави також звернув увагу очільника уряду на необхідність активізувати реалізацію проекту "Будинок музики" — відповідно до Указу Президента від 18 серпня 2020 року № 329 “Про заходи щодо підтримки сфери культури, охорони культурної спадщини, розвитку креативних індустрій та туризму”.

Про результати проведених робіт прем'єр-міністр Шмигаль має інформувати Володимира Зеленського щомісяця.

Нагадаємо:

  • У п'ятницю ввечері у Києві горів Костел Святого Миколая на вулиці Великій Васильківській. О 22:40 пожежу локалізували, а о 23:26 - ліквідували. Жертв та постраждалих немає.
  • Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський і міністр культури Олександр Ткаченко впевнені, що костел Святого Миколая в Києві буде повністю відновлений після пожежі.
  • Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив, що основною версією пожежі в київському костелі Святого Миколая наразі є загоряння електропроводів всередині дерев’яного корпусу органу.
Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини