Президент доручив Кабміну вдосконалити положення антикорупційного закону

У суботу, 29 травня, президент України Володимир Зеленський підписав закон, який виводить з-під декларування номери рахунків, на яких зберігаються некомпенсовані заощадження Ощадбанку СРСР, та операції з обміну валют. Такі операції також не потребують подачі повідомлення про суттєві зміни в майновому стані. Зокрема, документ запроваджує нижню межу в 0,25 прожиткового мінімуму, до якої не здійснюється передача в управління цінних паперів акціонерного товариства (АТ).

Zelenskyj
Фото: Офіс президента

Про це повідомили у пресслужбі ОП, передає "OBOZREVATEL".

Крім того, Зеленський надіслав лист прем'єр-міністру Денису Шмигалю, в якому закликав уряд невідкладно підготувати та внести до Верховної Ради проєкт змін до закону України "Про запобігання корупції" з метою підвищення прозорості процедури декларування.

Зокрема, президент акцентує увагу на необхідності чіткого визначення строку, протягом якого щодо посадовця після його призначення чи обрання не діятимуть обмеження стосовно припинення підприємницької діяльності або припинення його повноважень у складі правління, наглядових рад компаній.

Крім того, на думку глави держави, має бути відновлено тридцятиденний період, протягом якого посадові особи зобов’язані передати в управління інших осіб належні їм підприємства та корпоративні права.

Зеленський наголошує на необхідності обов'язкового декларування операцій із купівлі/продажу іноземної валюти суб’єктів декларування або членів їхніх сімей, якщо сума перевищує 50 прожиткових мінімумів.

Також глава держави виступає за відновлення обов'язкової повної перевірки декларацій осіб, які обіймають посади радника або помічника голови Верховної Ради, та проведення спеціальної перевірки претендентів на ці посади.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, з України хотіли вивезти скіфські золоті прикраси.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини