Президент Азербайджану розповів українському журналісту деталі спецоперації зі звільнення окупованих територій

Громадський активіст та відомий військовий журналіст Роман Бочкала під час робочого візиту у столицю Азербайджану - Баку, мав можливість поспілкуватися з президентом Азербайджану Ільхам Алієвим. Глава держави розповів подробиці звільнення окупованих територій. Про це Роман Бочкала повідомив у себе на сторінці у Facebook.

Roman Bochkala
Фото: скріншот

«Сьогодні мав можливість задати питання президенту Азербайджану. Мене цікавили подробиці блискучої спецоперації зі звільнення окупованих територій. 30 років азербайджанців маринували в рамках мінського процесу (так-так! Теж мінського!). Поки армія не зробила належного. В найкоротші терміни. 44 дня. Практично не допустивши втрат серед мирного населення. розкриває, як це вдалося. Просто послухайте. Знімаю шляпу», - зазначив Роман Бочкала.

Глава Азербайджану повідомив, що противник робив усе можливе, щоб зміцнити свої позиції. Але завдяки мужності військових все ж таки вдалося побороти окупантів.

Iham Aliev
Фото: скріншот

«Противник за майже 30 років дуже активно зміцнював лінію оборони. І навіть коли відвідуєш звільнені території напевно ви теж бачили особливо ось у Фізулінському напрямку там кілька ліній оборони ось цих волів. Плюс довготривалі вогневі точки, плюс навіть їх всі власні траншеї були пристрелені, щоб в разі якщо ми заходимо туди, щоб накрити нас артилерійським вогнем. Тому взлом оборони вимагало величезної мужності безстрашності. І наші штурмові загони, які проривали лінію оборони проявили справжній героїзм і серед них на жаль було мало жертв. Тому щоб прорвати лінію оборони було головним завданням. Причому ми ж знали приблизно, де вони нас чекають і що вони зроблять, тому ми йшли від туди від куди їм навіть важко було уявити. Вони до цих пір не можуть зрозуміти, як ми опинилися в Шуші. Ось вони один одного запитують, іноді в пресі це виходить, ну коли-небудь зрозуміють», - відмітив Ільхам Алієв.

Президент Алієв зазначив, що саме спецпризначенці та авіація зіграли велику роль в мінімізації жертв. Злагоджена робота і планування військових привела до успіху операції.

«Це історія мужності, героїзму, самопожертви спецназу Азербайджану і спеціальних сил інших військових підрозділів. Але сьогодні це не секрет, що в бойових діях брали участь також сили спеціального призначення прикордонної служби, внутрішніх військ, служби безпеки, служби розвідки, спеціальні сили Нахічеванської армії. У кожного була своя задача під єдиним командуванням. І те, що за 44 дні ми звільнили території в цьому велика заслуга спецназу, також армійських корпусів, які зіграли велику роль у звільненні територій і утримуванні позицій. Фронтова авіація, безпілотні літальні апарати, вони звичайно зіграли дуже велику роль в мінімізації жертв, тому що якби їх не було, то жертв було б на багато більше. Вони не тільки несли функцію ударну розвідувальну, але і коригувальну. Комбінація всіх цих дій привела до успіху, але і звичайно ж правильне планування», - розповів президент Азербайджану.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, у Чернівцях пролунав вибух у міській лікарні, є постраждалі.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини