Президент Зеленський планує оновити розслідування справи Майдану

29.11.2019 18:15

3 грудня 2019 року Верховною радою України планується розгляд змін до закону про Державне бюро розслідувань. Зміни сприятимуть зрушенню з "мертвої точки" 89 кримінальних проваджень часів Майдану, повідомляє 24 канал.

 

Це питання буде першим на порядку денному, про це заявив президент України Володимир Зеленський під час участі в урочистих заходах з нагоди Дня працівників прокуратури.

Глава держави наголосив, що "ніхто не дозволить зливати справи Майдану".

Окремо зауважу, що 3 грудня першим питанням на порядку денному Верховної ради України будуть дуже важливі зміни до закону про Державне бюро розслідувань,
– сказав Зеленський.

Що загрожує розслідуванням справ Майдану

  • Всі роки розслідуваннями справ Майдану займався відділ Спеціальних розслідувань ГПУ під керівництвом Сергія Горбатюка.
  • У лютому 2019 року моніторингова місія ООН з прав людини в Україні констатувала, що за 5 років після протестів на Майдані досягнуто лише обмежений прогрес у розслідуванні вбивств і насильницьких смертей 98 осіб.
  • 21 жовтня у ГПУ створили департамент процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, скоєні під час Революції Гідності 2013 – 2014 років. Злочини часів Майдану потім мало розслідувати ДБР, за діяльністю якого наглядатиме новостворений департамент у Генпрокуратурі.
  • Генпрокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про звільнення Горбатюка у жовтні 2019 року. Після цього Горбатюк заявив, що слідство у справах Майдану призупинено, в ГПУ, зі свого боку, розслідування та забезпечення невідворотності покарання у справах Майдану називають пріоритетними.
  • 5 листопада ДБР заявило, що розслідування злочинів, що сталися за час Майдану, тимчасово призупиниться. Усе через надмірне навантаження на Бюро та брак слідчих.
  • Оскільки Верховна Рада не прийняла необхідні поправки до закону про ДБР, які б дозволили продовжити розслідування злочинів щодо Майдану – воно призупиняється з 20 листопада на невизначений час.

Адвокатка сімей Героїв Небесної сотні Євгенія Закревська оголосила голодування – воно триває вже 9 днів.

Закревська голодує через зупинку розслідування проваджень по злочинах на Євромайдані. Вона не їстиме до того моменту, поки нардепи не схвалять поправку, яка передбачає створення спільного управління з розслідування справ Майдану.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X