Президент Молдови пояснив, чому купуватиме російський газ в обхід України

31.07.2018 10:57

Молдова підтримала Росію у питанні транзиту газу в обхід України. Ігор Додон зауважив, що враховує інтереси своєї країни, тому такий варіант вважає досить доцільним.

Новину передає "Преса України".

Президент Молдови Ігор Додон зробив важливу заяву про постачання газу. Так, він виступив за те, щоб російський газ надходив у країну в обхід України. Причина цього – минулий гіркий досвід.

"Я пам'ятаю початок 2009 року, коли я був віце-прем'єром і коли був заблокований транзит (російського - ред.) газу через Україну: це було дуже серйозною проблемою для Молдови. Тому якщо з'явиться додаткова можливість отримувати російський газ через інші альтернативні маршрути, для нас це цікаво", – розповів він.

За словами молдовського президента, будівництво трубопроводу Ясси – Кишинів скоротить ризики у питанні транзиту газу. Зокрема, він наголосив, що слідкує за ситуацією, яка відбувається з транзитними країнами.

Як відомо, Росія будує черговий газопровід в обхід України – Північний потік-2. Так, транзит російського газу через Україну може припинитися або значно скоротитися. Для української сторони це означатиме втрату значних коштів.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини