Прем’єр-міністр розповів, чому гроші з коронавірусного фонду пішли на ремонт доріг

За словами Дениса Шмигаля, що фінанси з цього фонду йдуть не тільки на лікування хворих на коронавірус, але й на боротьбу з наслідками пандемії, в тому числі економічними. Гроші до фонду збиралися з різних джерел. Фонд формувався з коштів, які надійшли з різних джерел, в т.ч. і з тих, які спочатку планували витратити на дороги у 2020 році. Про це повідомляє "Коментарі Україна".

shmigal
Фото: РБК-Україна

Відповідно, при формуванні фонду урядом було вирішено, що гроші можуть повертатися на ті статті витрат, звідки їх взяли.

"Фактично фонд розділений на дві частини: медична допомога і стимулювання економіки. … Будівництво доріг створює в суміжних галузях до восьми-дев'яти робочих місць, і малий бізнес на цьому заробляє. Крім того, інвестиції в дороги не розгойдують інфляцію, як прямі дотації, але позитивно впливають на зростання ВВП", — розповів прем’єр.

Разом з тим, за словами Шмигаля, перед тим, як виділити кошти з коронавірусного фонду, уряд веде підрахунки, з метою того, щоб зрозуміти, чи вистачить грошей на лікування пацієнтів з COVID-19.

"На сьогоднішній день в уряду достатньо грошей на всі напрямки, в тому числі і на медицину. Навесні навіть уявити було складно, що за 12-15 тис. хворих на добу система не ляже. Зараз вона справляється. Ми очікуємо, що вона впорається і за 25 тис. хворих на день, якщо виникне така необхідність. Але сподіваюся, до такого не дійде", — заявив політик.

Крім того, на цей час вистачає коштів і на підтримку економіки: зараз працює низка програм щодо соціальної підтримки малого бізнесу.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, в Раді анонсували серйозні зміни в Уряді.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини