Представники грального бізнесу вважають, що корупція в галузі зникне за умов прозорості та припинення переслідувань

24.06.2021 17:26

Прозорість — перша умова для запобігання корупції в ігровому бізнесі. Про те, як прибрати корупційну складову після прийняття законопроєкту про гральний бізнес, розповіли 24 червня  на пресконференції “Оподаткування азартних ігор в Україні”. 

sergiy ivanenko
Фото: Уніан

“Ми говоримо про прозорість. Повинно бути все прозоро — і не буде корупції. Ми вже маємо досвід. Держава витрачала шалені гроші, щоб воювати з цим бізнесом. Було дуже багато прецедентів, коли держава витрачала мільйони доларів на це. Вони витрачали гроші на те, щоб приїхала команда людей, забрала обладнання, десь поклала це на склад, сплачували за те, щоб там стояло обладнання — це жах”, про це розповів Сергій Іваненко, який має більше ніж 19 років досвіду в сфері азартних ігор. 

ivanenko
Сергій Іваненко Фото: Уніан

Він також додав, що якщо зараз порахувати кумулятивний ефект від легалізації азартних ігор, то це будуть сотні мільйонів доларів, які держава не втрачає.

“Ніхто ж не рахує роботу поліції, коли їде група людей у містах і виносить 20-30 зайвих об'єктів. Коли це все прозоро — не треба приходити і розхитувати зі своїм баченням цей момент. Це легально, це працює, це сплачує податки. Тільки відпускаючи та відкриваючи, можливо легалізуватись і відійти від нелегалів”, сказав він.

Фото: Уніан

Своєю чергою, на запитання кореспондента “СтопКору” щодо того, чи зникне корупційна складова після прийняття законопроєкту про гральний бізнес, відповів й Лаша Шіхашвілі, регіональний менеджер ТОВ “Фан Гейм”.

“У мене дійсно є мрія, щоб в країні все було правильно  і не було корупції. Усе просто: максимально прибирається адміністративне переслідування та будь-яке переслідування бізнесу. Колись у Грузії зробили систему роботи митниці. Перший пункт 10 хвилин. Пройшла процедура — підіймаємося до вищого. Не пройшла — ще десять хвилин, і через пів години доходить до найвищого начальника митниці країни. І потім летіли голови.  І це була комп'ютерна система. Усе, що буде відцифровуватися, буде йти вперед, буде мати сучасний вигляд управління, додатково зрозуміла система”, зазначив спікер.

lasha shihashvili
Фото: Уніан

Нагадаємо, 14 липня 2020 року Верховна Рада прийняла законопроєкт «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор». Так, за організацію азартних ігор без ліцензії настає кримінальна відповідальність, штраф від 170 до 680 тисяч гривень або ж позбавлення волі. Окрім цього, гральний бізнес на території України заборонено мати резидентам держави-агресора. 

Самі ж зали дозволяється розташовувати тільки за певних умов: в готелях, які мають три-п'ять зірок, а в чотири-п'ятизіркових — казино, та на відстані не менш ніж 500 метрів від навчальних закладів. Діють також і вікові обмеження. Так, грати в азартні ігри можна особам, старшим за 21 рік.

Та попри прийнятий законопроєкт, є ризики того, що легалізація азартних ігор не виведе бізнес з тіні. До прикладу, за інформацією журналістів “Спостерігача”, лише в столиці працює близько трьохсот підпільних гральних зал.

Журналісти “СтопКору” також виявили підпільний клуб гральних автоматів та розповіли в розслідуванні про те, як працює незаконний гральний бізнес. Більше про це можна дізнатися з матеріалу “Лас-Вегас по-васильківськи”.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини