Представників ОБСЄ зацікавила фейкова газета, яку розповсюджують на Житомирщині (ФОТО)

17.07.2019 20:37

Зі “СтопКором” зв’язався асистент спостерігачів за парламенстькими виборами місії ОБСЄ Юрій Сотник щодо фейкової газети, яку розповсюджували в Житомирській області під брендом інформагенства. Нагадаємо, друковане видання під назвою «Стопкор» із впізнаваними кольорами та стилісткою ГО “Стоп корупції” поширюють на Житомирщині. Наклад тиражу 10 000 екземплярів. Примірники газети потрапили до місцевого представника нашої організації Олександра Ігнатьєва, до якого й звернувся представник організації.

“Ми поспілкувались щодо процесу підготовки до виборів у 64 окрузі. Я розповів про чорні PR технології, що використовують кандидати, а також розповів про спроби невідомого, поки що третього кандидата, зіштовхнути лобами лідерів перегонів та на цій хвилі пролізти в парламент. Механізм: спершу розкидались газети з чорним піаром на одного та на другого кандидатів. Потім я побачив газети із брендом “СтопКору” і тут пазл зійшовся – стало зрозуміло, що є хтось третій в цій передвиборчій гонці”, – розповів він.

Представник ОБСЄ в свою чергу запевнив активіста, що факти розповсюдження фейкових видань були зафіксовані міжнародними спостерігачами.

“Нас зацікавила ця інформація, адже головне завдання спостерігачів – спілкуватись з представництвами, громадськми організаціями, кандидатами, виборчими комісіями на округах по області та відслідковувати порушення. Також сюди входить перевірка медіа та новин”, – зазначив Юрій Сотник.

Крім того, обговорили з представником ОБСЄ необхідність збільшити кількість спостерігачів на дільницях в Олевську. Оскільки за спостереженнями активіста, саме там готуються масштабні фальсифікації.

“Основний меседж – посилення. За одним із кандидатів тягнеться шлейф кримінальних справ і йому байдуже, які технології використовувати, аби пройти в парламент. До того ж в Олевськ звозять тітушок , а до людей старших 65-ти років, які отримували подарунки, приходять представники одного з кандидатів та просять, щоб вони проголосували вдома, вони мовляв все необхідне занесуть”, – додав Ігнатьєв.

Нагадаємо, в рамках громадської ініціативи "Стоп політичній корупції" команда правозахисників, журналістів та регіональних активістів займається моніторингом і висвітленням фактів порушень виборчого законодавства по всій Україні.

Раніше ми писали: "В Ужгороді депутати міськради отримали “повістки” за підтримку кандидата у ВР".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X