Правозахисники вимагають забезпечити громадський контроль у суді над помічником нардепа Приходька

11.03.2020 14:00

Як свідчить статистика, на журналістів в Україні нападають кожні 4 дні. З минулого року почали частіше нападати на саме на журналісток. Зокрема, кореспондентки «Стоп корупції» вже не один раз відчували на собі насильство і пресинг під час розслідувань. Чи розслідують ці справи так як треба і чи карають винних? Дізнавалась Наталія Дігтяр.

Нагадаємо одну із найрезонансніших справ. Минулого літа під час передвиборчої кампанії до парламенту на гарячу лінію «СтопКору» надійшло повідомлення про можливий підкуп виборців у Чернігівській області.

«В рамках проекту «Стоп політичній корупції» ми зафіксували підкуп виборців на 210 виборчому окрузі, де балотувався один Борис Приходько. Ми зафіксували збір людей, які пояснювали, як скуповувати голоси і як потрібно діяти», – згадує правозахисник ГО «Стоп корупції» Володимир Циганов.

Голоси прилуцьких виборців купували по 300 гривень. А коли журналісти розкрили схему і хотіли потрапити на одне зібрання, де агітували за кандидата Приходька, – на них накинулися із лайкою, погрозами та кулаками.

Помічник тепер вже чинного нардепа Олександр Чалий напав на репортерку Марію Гураль і почав викручувати їй руки. Дісталось від нападника і правозахиснику Володимиру Циганову, який спробував захистити дівчину.

Керівник передвиборчого штабу Приходька - Олександр Чалий

Та, попри те, що навіть депутати запевняють, що напад на журналіста чи погрози на його адресу прирівнюється до нападу на правоохоронців, здебільшого такі справи не квапляться розглядати.

Напад на знімальну групу «СтопКору» стався торік влітку, проте Прилуцький міськрайонний суд тільки зараз заслухав медійників як потерпілих.

Позиція «СтопКору» у цій справі чітка: винних у нападі на журналістів треба заслужено покарати: «Ми вимагаємо законності й порядку, а також громадського контролю в суді», – наголосив голова правління ГО «Стоп корупції» Ігор Бондарчук.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X