Православні християни святкують Великдень

Православні християни у неділю, 2 травня, святкують Великдень або Воскресіння Христове - одне з головних церковних свят року. Про це повідомляє "Слово і Діло".

Pasha
Фото: Facebook

Воскресіння Христове - християнське свято, що знаменує перемогу життя над смертю. У цей день віруючі згадують воскресіння з мертвих Ісуса Христа на третій день після його розп'яття на хресті за гріхи всього людства.

Прийнявши мученицьку смерть, Ісус став знаменням того, що будь-хто зможе увійти в Царство Боже після завершення земного життя.

Святу передують 40 днів Великого посту. Суть посту - не стільки у фізичному очищенні при відмові від багатьох продуктів, скільки у можливості пізнати свою силу духу і очиститися духовно. Перед самим Великоднем починається Страсна Седмиця.

На сьомий день, після опівночі, коли в храмах оголошують «Христос Воскрес!», віруючі відповідають - «Воістину воскрес!».

У всіх православних храмах у пасхальну ніч проходять святкові богослужіння. Після хресного ходу відбувається ранкова служба, після закінчення якої священики освячують принесені прихожанами великодні кошики.

Головними атрибутами святкового столу сьогодні і весьвеликодній тиждень є фарбовані яйця і паска.

Фарбоване яйце - символ миру, закривавленого кров'ю Ісуса Христа, і через це відродження до нового життя. Паска - символ тіла Господнього, до якого повинні причащатися віруючі.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, Єрусалимі зійшов Благодатний вогонь.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини