Правоохоронці викрили масштабну схему продажу українських немовлят до Китаю

11.12.2019 11:29

Українські спецслужби викрили діяльність з незаконного продажу дітей за кордон з використанням сурогатних матерів. До злочинної схеми були залучені жителі Київської, Запорізької та Харківської областей, а також працівники ТОВ "Міні Екз Центр", розташованого у столиці, та ще одна невстановлена особа, яка була посередником і надавала юридичний супровід іноземним клієнтам.

Співробітники СБУ з’ясували, що у травні минулого року до ТОВ "Міні Екз Центр" звернувся громадянин КНР з метою народження на його замовлення дитини за програмою сурогатного материнства.

У рамках цієї схеми іноземець фіктивно одружився з громадянкою України, яку визнали безплідною, а ще з однією українкою – мешканкою Харкова – новоспечене подружжя уклало угоду про сурогатне материнство.

За два дні потому чоловік виїхав з України до КНР. Згодом у Харкові сурогатна мати народила хлопчиків-двійнят та оформила документи для того, щоб вписати у свідоцтво про народження дітей дані громадянина Китаю та іншої громадянки України.

Водночас у Запоріжжі українка, яка була фіктивною дружиною китайця та за діагнозом нібито була безплідною, теж народила дитину. На допиті жінка стверджувала, що шлюб її буцімто не є фіктивним, підтвердила факт народження нею сина, а також підтвердила факт укладання договору про сурогатне материнство. Аналогічні покази надав і допитаний в якості свідка замовник з КНР. Однак ці дані були спростовані запорізьким РАЗГСом.

Згодом повторно допитана в якості свідка жінка зізналася, що у травні 2018 року отримала в Інтернеті пропозицію щодо укладення фіктивного шлюбу з громадянином Китаю терміном на один-два роки за 20 тисяч гривень, оскільки він бажав народити дітей від сурогатної матері в Україні, але за чинним законодавством мав бути одруженим.

Наразі Московський райсуд Харкова у межах розслідування провадження за ч. 3 ст. 149 ККУ (торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини) ухвалив клопотання слідчого поліції про доступ до речей і документів людей та організацій, причетних до схеми продажу дітей, повідомляє Depo.Харків.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини