Правоохоронці викрили двох мешканців Одеси у заволодінні шахрайським шляхом грошима громадян

15.07.2020 12:20

Заходи під процесуальним керівництвом місцевої прокуратури проводили кіберполіцейські Одещини спільно зі слідчими Суворовського відділу поліції в м. Одесі із залученням спецпідрозділу «КОРД».

Встановлено, що чоловіки 22-ох та 26-ти років за допомогою власної інтернет-платформи використовували Sip-телефонію, яка дозволяла здійснювати дзвінки з різних країн світу, представлялись фінансовими брокерами, які позиціонували себе як лідери на фінансовому ринку, та пропонували громадянам України та країн Євросоюзу інвестування грошових коштів у фінансові ринки та відомі криптобіржі з метою відкриття торговельного рахунку на інтернет-платформі. В подальшому, після відкриття рахунку, чоловіки під виглядом професійних трейдерів вводили в оману потерпілих за допомогою програмного забезпечення віддаленого доступу до рахунків інвесторів, здійснювали торговельні операції або надавали прогнози, які не відповідали дійсності, тим самим заволодівали грошима інвесторів шахрайським шляхом.

Для здійснення своєї шахрайської діяльності фігуранти переобладнали житлове приміщення під офісне, де працювало близько 35-ти осіб, які виконували функції Call-центру та менеджерів організації.

Правоохоронці провели обшук в офісі, за результатами якого вилучили комп’ютерне обладнання, ноутбуки, маршрутизатор та мобільні телефони.

За даним фактом відкрито провадження за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії.

Управління протидії кіберзлочинності в Одеській області ДКП НПУ 

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X