Правоохоронці без дозволу суду провели “невідкладні” обшуки в офісах столичного ЖК

23.12.2020 14:18

У Києві без дозволу суду правоохоронці провели два “невідкладних” обшуки в офісних приміщеннях ТОВ ЖК “Баварія”. А все через те, що один із інвесторів повідомив про  неправомірну вигоду, яку в нього нібито вимагали працівники ТОВ ЖК “Баварія” у розмірі дев’ять тисяч гривень. Інцидент трапився ще 19 листопада 2020 року. 

sbu obshuki zhk bavariya
Фото з камер спостереження

За словами директора ЖК “Баварія”, дев’ять тисяч гривень інвестори мали сплатити за послуги, які надає забудовник: установлення камер відеоспостереження, домофонів, вивезення сміття та інші послуги. 

“До отримання прав власності люди приходили й отримували ключі, але для того треба було укласти договір з обслуговувальною компанією. Цей договір ніхто не укладав і люди хотіли заходити робити ремонти. Умовою було, що ми вам надаємо ключі, тільки потрібно попередньо сплатити авансові на вивезення сміття, прибудинкову територію, аванс на електроенергію, камери та домофон. На що люди по-різному реагували, але погоджувалися, адже розуміли, що це за фактичні послуги, які надаються і будуть надаватися,” сказав Ярослав Кремець, директор ТОВ ЖК “Баварія”.

Обшуки офісних приміщень проводив слідчий у присутні працівників СБУ. Чому були присутні працівники Служби безпеки України, взагалі незрозуміло, розповідає адвокат Андрій Мазалов. 

“Фактично обшук проведений без ухвали слідчого судді. Дійсно, закон дозволяє проводити такі невідкладні обшуки, але з подальшим отриманням дозволу від суду. Але винятково у невідкладних випадках. Таких є три. Перший - безпосереднє переслідування злочинців, другий випадок - це рятування майна, і третій випадок - це рятування життя осіб. У даному випадку жодної підстави для невідкладного обшуку не було. Стаття, за яку передбачена відповідальність, вона не є підслідною СБУ, жодних загроз територіальній цілісності або жодних підстав вважати, що це є підслідність СБУ, немає. Тому я вважаю, що участь працівників у цій справі є незаконною. Крім обшуків, працівники СБУ проводять слідчі дії, викликають осіб на допити, чого вони не мають права робити в принципі”, - сказав Андрій Мазалов, адвокат.

У результаті обшуків були вилучені печатка, кошти та документи ТОВ ЖК “Баварія”. Як стверджує адвокат забудовника, усі ці речі згідно з рішенням суду мають бути повернуті власнику.

sbu obshuki zhk bavariya
Фото: СтопКор

“Коли проводився цей обшук, то слідчий мав звернутися із клопотанням до суду постфактум для проведення цього обшуку. Слідчий суддя, розглянувши це клопотання, відмовив слідчому у задоволенні цього клопотання, тобто обшуки були незаконними. Далі, якщо на вилучене майно не було накладено арешту, то слідчий зобов’язаний негайно його повертати. Але слідчі не повертають - це майно”, - зазначив Андрій Мазалов, адвокат.

Понад те, обшуки проводили зі значними порушеннями. Це видно на камерах відеоспостереження, які надав забудовник. 

“Незрозуміло, чому там були присутні співробітники СБУ. Крім того, під час проведення було допущено ряд процесуальних порушень – не проводилася відеофіксація обшуку, правоохоронці виходили з приміщень, де проводились обшуки, ходили іншими приміщеннями. Все це було зафіксовано на камери відеоспостереження. Це були приміщення управляючої компанії. Крім того, правоохоронці виносили кошти з приміщення управляючої компанії. Потім ці кошти опинились у сейфі. І цей сейф забрали. Ми хочемо, щоб в СБУ пояснили – чому там були їхні представники, оскільки ця стаття не є підслідною для відомства”, - розповідає правозахисник Антон Клітний. 

sbu obshuki zhk bavariya
Фото: СтопКор

Крім того, після обшуків були заарештовані двоє працівників ТОВ ЖК “Баварія”, яких відпустили тільки через добу. Зараз вони перебувають під домашнім арештом.

Наші журналісти надіслали запити, аби роз’яснити ситуацію, до Києво-Святошинського ВП ГУ НП в Київській області та до головного управління Нацполіції,  керівнику Києво-Святошинської місцевої та обласної прокуратури, СБУ, однак відповіді чіткої не отримали. Деякі установи розповідають, що не можуть розголошувати таємницю слідства, дехто взагалі ще не надав відповіді.  

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини