«Пральна машина» Суспільного ТБ: схеми дерибану донорських мільйонів

24.07.2018 12:04

«СтопКор» вже розповідав у минулих випусках про те, що Суспільне телебачення щорічно отримує від державного бюджету півтора мільярда гривень. Втім, техніка, яка закуповується для потреб телевізійного виробництва, надходить або з компаній, які взагалі не проходять тендер, або виграють його із суттєвими порушеннями, що призводить до завищеної вартості обладнання. Окрім того, журналістами виявлені кілька схем, за якими з телекомпанії назовні виводяться значні грантові гроші.

Одна зі схем зовсім проста – на гроші різних фондів проводяться заходи, ані кошторис яких, ані сам факт виконання перевірити неможливо. «Гроші витрачаються на будь-що: на проведення якихось заходів всередині, на обклейку якимись плакатиками... Тобто це все зовнішня мішура. Проводяться якісь сесії по навчанню когось чомусь. Так звана Академія суспільного мовлення. Як на мене це фікція, і це все буде….. пральна машина, через яку будуть проганятися кошти», - констатує Роман Чайковський, медіа-менеджер та політичний експерт, - «Тому що, як на мене, на моє глибоке переконання, не потрібна якась умовна, окрема Академія суспільного мовлення. У нас є профільні виші, які навчають журналістів».

Таку схему використовують ті, хто умовно кажучи, виробляє повітря – тренінги, конференції тощо. Та порівняно великі кошти на цьому не заробиш. А от друга схема значно масштабніша – виведення коштів через підрядника, яким є… ти сам. Гроші на тих схемах обертаються такі великі, що їх свідки стверджують: наразі живуть у страху за свою безпеку та навіть життя.

Детальніше про корупційні оборудки телекомпанії – в ексклюзивному розслідуванні «СтопКору»:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини